Zaječí úmysly? Kdepak, defenzivní specialista prodloužil s Přerovem

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Tři měsíce od otevření přestupového období je konečně jasno – devětadvacetiletý křídelník Tomáš Doležal bude pokračovat v prvoligovém Přerově.

Chance liga na Hokejka TV

„Už v průběhu sezony jsme s klubem řešili, že bychom ve spolupráci pokračovali. Akorát se to pozastavilo koronavirem," vysvětluje v rozhovoru pro hokejprerov.cz, proč dlouho chyběl na přerovské soupisce.

„Nikdo nevěděl, co jak bude. Nakonec jsme se ale rozumně domluvili, že zůstanu v Přerově," hlásí Doležal. V úvahu možná připadal i návrat do Slavie – za starším bratrem Jiřím a také svým otcem, který je nově asistentem trenéra.

Ale zůstává.

Opět tak zřejmě vytvoří dvojičku s Romanem Pšurným. Doležal měl v elitním útoku Zubrů především defenzivní úkoly. A zvládal je neskutečně: za celou sezonu byl při hře v rovnovážném stavu pouze u devíti obdržených branek!

Navíc přispíval i produktivitou: základní část zakončil s bilancí osmi gólů a dvaadvaceti nahrávek. „S rolí defenzivního útočníka jsem vyrůstal od dorostu. Jasně, hrál jsem dopředu, ale prioritou bylo spíš hrát dozadu," přiznává Doležal na klubovém webu.

„Loni jsme celkově dostávali málo gólů. Nebylo to jen o mně," dodává skromně. „Kuba Navrátil sice tolik zpátky nechodil, ale Roman normálně bránil. Věděli jsme, že když jeden půjde dopředu, má za sebou někoho, kdo půjde zpátky. Hráli jsme spolu celou sezonu, sedlo nám to."

Nyní ho v Přerově čeká čtvrtá sezona. Jak si s Romanem Pšurným poradí po odchodu Jakuba Navrátila do Olomouce?

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankář: Michal Postava.

Obránci: Josef Hrabal, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl, Lukáš Forman, Matyáš Gréč, Tomáš Dřímal.

Útočníci: Roman Pšurný, Jiří Goiš, Darek Hejcman, Daniel Indrák, Filip Dvořák, Jan Süss, David Dobša, Jan Fencl, Radek Číp, Vlastimil Dostálek, Tomáš Doležal.

Foto: Hana Řezníčková, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz