Zajímavý kauf Zlína! Z Finska zlákal rychlonohého štírka

Jesse Paukku | Foto: vaasansport.fi

Významnou transakci oznámil v úterý prostřednictvím svých webových stránek Zlín. K Beranům se nově připojí křídelník Jesse Paukku, který řadu let stabilně působil ve finské lize.

„Myslím, že je to kvalitní útočník, klasické křídlo, velmi dobrý bruslař, který je zejména rychlostně na skvělé úrovni,“ hlásí šéf zlínské střídačky Miloš Říha.

„Myslím, že je to kvalitní útočník, klasické křídlo, velmi dobrý bruslař.“

V rodákovi z města Joensuu dřímá potenciál, aby se zařadil k nejvýraznějším postavám Chance ligy. Na poměry soutěže jde o nadstandardní nákup – není divu, že Berani od 29letého Fina čekají hodně.

„Prošel mládežnickými reprezentacemi, odehrál 279 zápasů v nejvyšší finské soutěži, což jej charakterizuje samo o sobě,“ dodává Říha.

Zásadní část kariéry spojil Paukku s mužstvem Vaasan Sport, kde za poslední sezony dvakrát dosáhl na hranici dvaceti bodů. Individuálně nejlepší rok? Během sezony 2020/21 zaznamenal v základní části bilanci 10+18.

Od té doby jeho ofenzivní přínos upadal, na staré časy se hodlá rozpomenout ve Zlíně. Adaptaci mu usnadní krajan Atte Huhtela, vůbec první finský hráč v historii klubu.

„Odehrál 279 zápasů v nejvyšší finské soutěži, což jej charakterizuje samo o sobě.“

Paukku dosud nastupoval výhradně dom, mezi tamní elitu nastálo prorazil šest let zpátky. V mládežnických letech předtím pravidelně reprezentoval: na mezinárodní scéně sbíral starty od šestnáctky až po dvacítku.

Aktuální soupiska Beranů Zlín

Brankáři:
Daniel Huf, Michal Kořének.

Obránci:
Adam Burian, Zdeněk Čáp, Marek Hrbas, Jakub Husa, Martin Novotný, Vojtěch Riedl, Jiří Suhrada, Tadeáš Talafa, Mikuláš Zbořil.

Útočníci:
Jakub Čechmánek, Michal Gago, Lukáš Heš, Atte Huhtela, Denis Kindl, Bedřich Köhler, Martin Lang, Martin Novák, Tomáš Pospíšil, Stanislav Sadovikov, Pavel Sedláček, Zdeněk Sedlák, Jan Süss, Jakub Šlahař, Roman Vlach, Nicolas Werbik, Jesse Paukku.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz