Zákrok roku!? Svoboda ho vytáhl ze Síně slávy, žasne Zbořil

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Tak to byla pořádná paráda! Brankář Miroslav Svoboda ozdobil už tak skvělý výkon zákrokem z říše snů, kterým Vítkovicím v bitvě s Mladou Boleslaví pomohl k zisku cenného bodu.

partneři českého hokeje

Běžela 51. minuta, když jen krátce po vítkovickém vyrovnání na 2:2 mohli jít Bruslaři znovu do vedení. Jakub Klepiš skvěle našel Adama Zbořila, jenž už měl před sebou úplně odkrytou klec, ale ve stoprocentní šanci jej senzačně zastavil domácí fantom mezi tyčemi.

„Klépa ho nádherně přesvědčil, že bude střílet. On na to skočil, ale poté vytáhl zákrok ze Síně slávy. Tímto si nejspíš vyhrál Zlatou helmu,“ říká Zbořil. „Byl to asi rozhodující moment utkání, taková tutovka se musí proměňovat,“ doplňuje hráč, který už málem slavil.

Stejně jako spoluhráči. „Říkali jsme, že to je gól. A on nebyl. Fakt dobrý zákrok. Celá akce byla super, pak už to byla jasná gólovka... Ale z vlastní zkušenosti vím, že do prázdné se to dává asi nejhůř. Každopádně gólman to chytil skvěle,“ líčí dvougólový David Šťastný.

Sám Miroslav Svoboda ale krotí euforii. „Natáhl jsem se a buď vás to trefí, nebo ne. Myslím, že tomu jdu celou sezonu naproti. Je to jenom o štěstí a taky bych řekl, že to Zbořa možná podcenil. Ale důležitý zákrok. Když jsem ho viděl na kostce, zahřálo mě to,“ popisuje.

Zlatá helma? Hlasování ovládají díky svým fanouškům hráči Brna, ne?

Pochvalu si vyslechl také od vlastních spoluhráčů. „Šlo o zlomový moment. Myslím, že to bude zákrok roku. Fakt úžasný. Jenom díky němu jsme zápas dotáhli do prodloužení a samostatných nájezdů,“ chválí autor důležité trefy na 2:2 Dominik Lakatoš svého parťáka.

Vítkovice nakonec v dovednostní disciplíně padly, ale získaly další bodík v boji o záchranu. Po utkání s Bruslaři se ovšem víc řešil zákrok Svobody, který si však zálusk na Zlatou helmu nedělá. „Tohle hlasování ovládají díky svým fanouškům hráči Brna, ne?“ usmívá se.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz