Zámorský píchl Gulaše mezi nohy. Tohle se nedělá, soptí plzeňský lídr

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Dvanáct střel na branku, ale na kontě nezaznamenán jediný gól. Milan Gulaš nezapsal, co se statistik týče, nejpovedenější utkání. Bez něho si však v Plzni svou hru už snad ani nedovedou představit. Nicméně, kapitán týmu a lídr nejen na ledě nemohl svým spoluhráčům pomoct při samostatných nájezdech, neboť pykal za potyčku s Petrem Zámorským.

NHL 20

Co se stalo? „Samozřejmě ten moment na konci mrzí, ale mezi nohy si píchat nenechám, i když bude minuta před koncem prodloužením,“ vypálil Gulaš v odpověď. „Byl jsem fakt hodně na Zámordu napumpovaný, i když se známe a jsme kamarádi, ale tohle se prostě nedělá. Jediné štěstí, že se to stalo takhle na konci utkání, protože bych v tom určitě pokračoval.“

Na Gulašovi bylo jasně patrné, jak se ho nesportovní zásah Zámorského dotkl. Odmítl ale, že by situace z 65. minuty měla mít do budoucna ještě nějakou dohru. „Ještě jsem mu k tomu incidentu svoje řekl. Tohle se prostě nedělá. Možná v zápalu boje někdy ztratíte kontrolu nad svými emocemi, ale nevím… Ale zápas skončil, tohle padlo. Můžeme jít teď klidně spolu na pivko a tak by to mělo být,“ pokračoval.

Za dva body jsme nakonec rádi, říká Petr Straka

V duelu dlouho Mountfield tahal za delší konec od 10. minuty po trefě Radovana Pavlíka v oslabení. Indiáni po matném výkonu z první třetiny začali sahat po vyrovnání, ale v koncovce se opět trápili.

„Za víkend jsme dali dvě branky a máme dva body. To je až dost,“ suše situaci okomentoval asistent trenéra Škody Jiří Hanzlík. A Milan Gulaš si přisadil. „Dneska bych netrefil ani fotbalovou bránu. V tom je hokej krásný – někdy můžete mít jednu střelu za zápas a dáte gól, jindy jich zapíšete 12 a nepadne to tam ani za živýho Boha.“

„Tohle se prostě nedělá.“

Indiáni se svého vyrovnání dočkali nakonec ve 44. minutě, kdy smutný hrdina utkání Matěj Chalupa, který od sezony 2015/2016 oblékal dres plzeňské mládeže, potažmo A-týmu, při pokusu o odehrání kotouče napálil jen před sebou stojícího Vojtěcha Němce, od něhož se puk odrazil za Maxwella. Duel tedy dospěl do prodloužení, v němž hosté pohrdli dvouminutovou přesilovkou a došlo již ke vzpomínanému incidentu Gulaše se Zámorským, a dokonce až do samostatných nájezdů.

„Na trestné lavici jsem byl relativně v klidu, protože jsem klukům věřil, že to zvládnou. Věděl jsem, že Vojta Němec se trefí,“ vyprávěl Gulaš. Byl to právě Vojtěch Němec, který v páté sérii překazil nadvládu gólmanů a rozhodl o tom, že druhý bod zapíše Plzeň.

„Ukázali jsem svoji sílu, protože po nepovedené první třetině jsme zvládli zabojovat a prokázali jsme charakter týmu. Dva body zůstaly na správné straně. Bylo to výborné utkání, ve kterém oba gólmani chytali skvěle, a myslím si, že si diváci u televizí smlsli,“ ukončil Milan Gulaš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz