Zámorský ukázal fair play, pak rozhodl zápas. Bylo to spontánní, tvrdí

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hraj fér a hokej ti tvé jednání oplatí. Takové přísloví by si měl do deníčku zapsat Petr Zámorský, v utkání s Libercem totiž platilo doslova a do puntíku. Hradecký bek ve druhé třetině nejprve odvolal faul na svou osobu, v prodloužení pak gólem rozsekl výsledek. Poctivost se zkrátka vyplácí i ve sportu.

Plekanec Chance liga

Loni přišel Zámorský do Hradce kvůli znovunastartování kariéry, o téměř jedenáct měsíců později to vypadá, že cíl se definitivně naplňuje. Ofenzivní bek je po deseti zápasech nejproduktivnějším hráčem svého týmu a na účtu už má stejný počet gólů jako za celou loňskou sezónu, vládne také produktivitě všech extraligových obránců. Ale i když se mu aktuálně nadmíru daří, dobře ví, že ve zlomku času může nastat obrat o sto osmdesát stupňů.

„Cítím se dobře, myslím si, že mi to teď docela jezdí. Snažím se pracovat pořád stejně, prošel jsem si situacemi, kdy je hráč navrchu i dole, takže nechci nic měnit. Sám dobře vím, že za čtrnáct dní to může být úplně jinak. Mám i hromadu štěstí, které jsem třeba loni neměl. Jsem za to rád, ale je potřeba pořád stejně makat,“ je si vědom východočeský hokejista.

>> Kometa srazila Litvínov z čela! Outsideři se vzbouřili, ligu vede Hradec

Svou formu předvedl také v duelu s Libercem. Severočeši 33 vteřin před třetí sirénou zásluhou specialisty Michala Bulíře vyrovnali na 2:2 a na řadu tak přišlo prodloužení. A právě v nastaveném čase se hradecký bek blýskl – najel si na pravý kruh a parádní nahrávku Radovana Pavlíka přiklepl do gólmanova teploměru. „Super jsme to sehráli. Ráďa mě pěkně viděl a já jsem to s trochou štěstí trefil, kam jsem chtěl. Jsme rádi za dva body,“ okomentoval vítěznou akci.

Ta znamenala už třetí Zámorského branku v této sezóně. Mladý východočeský tým letos spoléhá na pohyb a ofenzivní tvorbu, a právě to vyhovuje také obráncům. „Hrajeme trochu jinak, víc se hýbeme. Trenéři chtějí, abych tahal hru po čáře zleva doprava, což je pro mě jako pro beka lepší. Když máme pohyb, vždycky se nějaké okénko otevře a je snazší vystřelit,“ popisuje herní systém.

Obránce Mountfieldu ale kromě vstřelené branky vynikl v pátečním utkání ještě další situací. Ve 38. minutě se Hradec bránil v oslabení, když si rozhodčí všiml, že při kontaktu se soupeřovou holí se Zámorskému zlomila ta jeho. Signalizoval hned trest pro libereckého hráče, jenže ten nakonec za sekání nepykal. Petr Zámorský totiž uvedl u rozhodčích věci na pravou míru a odvolal faul, který vlastně faulem nebyl.

„Hráli jsme v obranném pásmu a probíhal souboj o puk. Myslím, že to byl Jelínek, komu jsem chtěl dát hokejku na led, a moje hůl praskla. Rozhodčí mezi sebou situaci řešili, tak jsem k nim zajel a řekl, že to faul nebyl, že mi hokejka praskla v ruce,“ líčí ofenzivní zadák.

„Rozhodčí mezi sebou situaci řešili, tak jsem k nim zajel a řekl, že to faul nebyl, že mi hokejka praskla v ruce.“

Za své gesto fair play si vysloužil nejen potlesk fanoušků, ale také respekt soupeře. „Bylo to spontánní a rychlé rozhodnutí, přišlo mi to fér. Kdybychom pak z přesilovky dali gól, nebylo by to spravedlivé. Někteří kluci z libereckého týmu mi po zápase ještě děkovali, to mě potěšilo,“ povídá Petr Zámorský, jenž se přidal na seznam poctivých hráčů, kteří sport neberou pouze jako cestu k vítězství.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz