Zase prohra o gól. Je to frustrující, přiznává Vantuch. Ukázal luxusní zadovku

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

19. listopadu 2018, 15:19

Jan Šimek

V šesti zápasech prohráli o jediný gól. Na ledě Vítkovic v nedělním utkání v podstatě taky, když zásah na 2:4 inkasovali chomutovští hokejisté do prázdné branky. Piráti přitom v Ostravě nepředvedli vůbec špatný výkon, jenže jsou opět bez bodu. Psychika posledního celku extraligové tabulky tak dostala další náraz. „Nesmíme tomu podléhat. I když je to těžké, protože to v hlavách máme. Věřím, že se z toho vyhrabeme,“ tvrdí Lukáš Vantuch.

Jágr Chance liga

Piráty sráží i spousta vyloučených. V Ostravě museli odpykat osm menších trestů, Jank navíc dostal desítku. „Je to pořád stejná písnička – fauly. Necháme se hodně vylučovat, což nám bere síly. Kvůli tomu jsme se pak nedostali do tlaku, i když tam v závěru byla přesilovka. Tu jsme ale nesehráli dobře,“ lituje chomutovského útočníka. „Je to náš velký problém. Nějakým způsobem jsme si to vyříkali. Nevím, jak fauly vypadaly, ale byly,“ dodává.

Chomutovští v pátek smetli Spartu v poměru 5:0 a zdálo se, že to bude velký impulz. Není to tak dávno, co přišel zkušený kanadský gólman Justin Peters. „Je to výborný brankář a od prvního dne naprostý profesionál. My ale musíme dát víc gólů, než soupeř, protože když přišel, ve dvou zápasech jsme dali po jednom gólu. Pak jsme ulétli se Spartou, které jsme dali pět, ale kdybychom jich tentokrát dali víc, mohl to být jiný zápas,“ myslí si Lukáš Vantuch.

Bartošák? Podle mě nejlepší brankář extraligy

Piráti v každé třetině vítkovického soupeře přestříleli. Na Bartošáka vyslali celkem 34 střel. „Podle mě je aktuálně nejlepší brankář v lize. Vítkovice se na něj mohou spolehnout. Předvedl to, i když hrály Vítkovice u nás. Bylo na něj přes čtyřicet střel, možná až k padesáti, oni měli nějakých sedmnáct a stejně jsme prohráli,“ vrací se k říjnovému duelu.

Jak vyzrát na reprezentanta, který oplývá vynikající formou, ukázal Vantuch v závěru první třetiny, kdy parádní zadovkou předal puk Stránské, a ten zakončoval do prázdné branky. „Masi výborně vybojoval puk, nahrál mi to a periferně jsem viděl, že tam Stranas najíždí, tak jsem mu to dal a on to zakončil. Kdybych to dal jinam než na hokejku, asi bych to od trenéra hodně schytal. Naštěstí to vyšlo, jenž k výhře to bohužel nevedlo,“ mrzí urostlého útočníka.

U krásného hokejového momentu se ale dlouho nepozastavuje. „Nepřeceňoval bych to. V danou chvíli jsem to tak cítil. Byl jsem rád, že jsme dali kontaktní gól a vyrovnali jsme na 1:1. Nakonec jsme ale prohráli, přitom teď potřebujeme sbírat body odevšud,“ uvědomuje si.

Piráti nakonec ve Vítkovicích prohráli 2:4, a stále se tak nemohou odlepit z extraligového dna. Přesně tyto těsné porážky sráží chomutovský tým níž a níž. „Je to hodně frustrující. Zápasů, které jsme prohráli o gól, bylo spousta. Beru tak i tenhle zápas, protože jsme čtvrtý gól dostali do prázdné branky. Rozhodují detaily, které musíme překlopit na naši stranu. Je to o každodenní práci. Musíme věřit a nepodléhat tomu. I když je to těžké, protože to v hlavách máme. Věřím, že se z toho vyhrabeme,“ uzavírá Lukáš Vantuch.

Sestřih utkání Vítkovice – Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz