Zatím je to slabé, ví Trška. Chce se vyhnout ostudě. Olesze trápí koncovka

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Po dvou prohrách v Třinci toužili před vyprodanou Ostravar Arénou uspět a potvrdit svou sílu v domácím prostředí. Místo toho ale přišla třetí facka. Vítkovičtí hokejisté vstřelili jediný gól, Ocelářům podlehli potřetí a hrozí jim vyřazení. „Rozhoduje zkušenost,” tvrdí bek ostravského týmu Peter Trška.

MS U20 2020

Pro Vítkovice je nedělní těsná porážka krutou ránou. Byť herně nepropadli opět vítkovičtí hráči kráčeli do kabiny s hlavami dole. „Od výkonu se asi dá odrazit, ale já si pořád myslím, že je to z naší strany strašně slabé,” nekličkuje Trška. „Myslím směrem dopředu. Oni stojí ve středním pásmu, dostáváme se tam strašně těžko. Fakt nevím, jak přes ně přejít. Je jich tam strašně moc,” doplňuje.

Ostravané si nedokázali pomoct ani v přesilovkách. „Ty jsou z naší strany špatné už nějaký patnáctý zápas v řadě, od doby, kdy tam jsem já. Nevím, čím to je, ale nefunguje nám to. Jeden gól z přesilovky za tři zápasy? To je strašně málo,” uvědomuje si.

„Zatím to rozhoduje zkušenost a nevím, co ještě. Nemám na to slov. Absolutně. Něco je tam prostě špatně,” kroutí hlavou Peter Trška. Ačkoliv Vítkovičtí vypálili na třineckou klec třicetkrát oproti 20 ranám Ocelářů, ujala se pouze jedna střela. „Musíme dát víc než než jeden gól. Minule jsme nedali žádný, tentokrát jeden... To je strašně málo,” štve šestadvacetiletého beka.

Vítkovice musí zabrat v pondělí od 17 hodin, kdy doma opět hostí Třinec. Možná naposledy. „Ale hraje se na čtyři vítězné, takže musíme jednoznačně vyhrát. Jinak to bude zase na čtyři zápasy a bude to ostuda,” neskrývá Trška.

Olesz: Rozhodla neschopnost proměnit šance

Vítkovice prohrávají 0:3 na zápasy a proti Třinci je nyní čeká klíčový zápas. Pokud Ostravané zvítězí, jede se dál. Pokud ne, je konec. „Pojďme zápas od zápasu. V pondělí hrajeme doma, pojďme vyhrát, a pak se uvidí,” nabádá Rostislav Olesz po nedělní porážce. Co rozhodlo? „Neschopnost proměnit šance a přesilové hry. V úvodu jsme dobře nastoupili, vytvořili jsme si šance, jenže nejsme schopni dát gól,” kroutí hlavou vítkovický vůdce.

Ostravský celek oproti úvodním dvěma bitvám na ledě Třince předvedl herně mnohem lepší výkon, leč znovu nevedl k úspěchu a sebevědomí Vítkovic se propadá níž a níž. „Musíme si z toho vzít to dobré. Přestříleli jsme je, ale dali první gól, zavřeli to a horko těžko jsme se k nim dostávali. Nebyli jsme schopni se udržet na puku a neproměnili jsme šance. V tomhle se zápas lámal,” tuší Olesz.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec

Snížení Šimona Stránského přišlo až 22 sekund před koncem. „Bylo to pozdě, to si nebudeme říkat. Bylo dobré, že jsme udělali ještě pár sekund do konce buly u nich. Byla tam smůla, že jsme nedostali puk před bránu, trefil jsem boční síťku. Ale věřili jsme až do konce,” tvrdí kapitán Vítkovic.

„Na druhou stranu musíme uznat sílu a kvalitu Třince. Když dali první gól, velice těžko se k nim dostávalo. Musíme tam dostat puk tak, abychom na něm byli první a mohli něco vytvořit, ale je to těžké. V pondělí máme další zápas. Pojďme dát první gól, pak druhý, a pak to teda otočit,” dodává Rostislav Olesz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz