Zavadil o Vránovi: Hokeji obětoval vše, branku si nosil i do postele

Jakub Vrána se stal prvním rodákem z Prahy, který získal Stanleyův pohár. Je odchovancem Letňan, kam v roce 2018 přivezl slavnou trofej ukázat.

Fanshop národního týmu

„Když ještě v první třídě chytal, přišel za mnou po zápase se Spartou se slovy: Pane trenére, já jsem propustil dvanáct gólů, já už do brány nepůjdu,“ vzpomíná na Vránu v rozhovoru pro hcletci.cz jeho někdejší trenér Zbyněk Zavadil.

„Pak jsem si po druhém tréninku, kde si Kuba zkoušel post útočníka, všimnul, že má dobrou práci s holí, dobré postavení a dívá se, kam střílí," vypráví Zavadil.

„Za tři roky se stal nejlepším střelcem třetí třídy v Česku. Každou sezonu mě přesvědčoval, že si vybral sport, ke kterému má nadání. Bez něj to na špičku nejde," popisuje.

Ale jen o talentu to není...

„Když ještě v první třídě chytal, přišel za mnou po zápase se Spartou se slovy: Pane trenére, já jsem propustil dvanáct gólů, já už do brány nepůjdu.

„Nebezpečí je hlavně v tom, aby mladí hráči nezpychli. Nemysleli si, že to půjde bez tréninku, nebo aby je sláva nezměnila jako lidi. To ale vůbec nebyl Vránův případ," tvrdí Zavadil. „Jestli mu teď někdo něco vytýká, já jsem nic takového nepoznal. Já bych mu dal jedničku za vše. Je perfektní po všech stránkách."

„Hráči, kteří to někam chtějí dotáhnout, musí hokej v první řadě milovat a ve druhé musí být ochotní obětovat mu vše. Vrána takový byl," dodává v interview na webu Letců.

„Na tréninky ohromně dbal, hokej pro něj byl prvořadý, vše mu podřídil," říká o Vránovi, který Letňany opustil v dorostu a přes Švédsko se dostal až do NHL.

„Za osm let, co jsem Kubu vedl, nechyběl snad na žádném tréninku ani zápase. Navíc respektoval trenéra, nikdy jsem s ním neměl žádný konflikt. Poznal jsem jen málo takových hráčů," chválí Zavadil přístup nynějšího útočníka Detroitu.

„V deset hodin večer na branku ještě před spaním střílel míčkem z umělé hmoty."

„Také si třeba nosil branku až do postele a v deset hodin večer na ni ještě před spaním střílel míčkem z umělé hmoty," prozrazuje Zavadil. „Má také své drzé sebevědomí, to je ale dobře."

Foto: hcletci.cz

Zmíněné zdravé sebevědomí se projevuje hlavně v ofenzivě – Vrána je výjimečným střelcem. Například letos za Red Wings nasázel třináct branek za 26 utkání.

„Jakuba jsem hodně nabádal, aby se prodával hlavně vepředu. Obranné úkony neprominout úplně, ale přimhouřit oko, aby se víc ukázal jako střelec," vzpomíná Zavadil v rozhovoru pro hcletci.cz.

„Myslím si, že u každého hráče máte jeho přednost rozvíjet, nikoliv srážet."

„Někteří mi tenhle názor asi budou vyčítat, ale střelec se musí ctít. Myslím si, že u každého hráče máte jeho přednost rozvíjet, nikoliv srážet," dodává.

„Dozadu se taky musí hrát, ale to můžou vzít ostatní hráči. Pastrňákové a Vránové se rodí jednou za padesát let," myslí si Zavadil. „Kuba a Pasta jsou dva hráči, kteří podle mě v budoucnu ještě proslaví náš český upadající hokej."

Foto: hcletci.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz