Závěr třetího finále byl nešťastný, ale chtěli jsme dohrát, říká Nestrašil

Foto: hcocelari.cz

Parádní zápas... až na ten závěr. Aktéři třetího finálového duelu se shodují, že páteční měření bylo nefalšovanou reklamou na hokej. Tedy do času 57:13. Úžasnou partii v té chvíli pokazilo běsnění fanoušků, kteří zasypali třineckou střídačku řadou předmětů. Letící desetikoruna dokonce zasáhla a zranila obránce Milana Douderu. Oceláři přesto udrželi nervy a na ledě Sparty vyhráli 3:2.

Třinečtí ani napotřetí nezachytili úvod finálového mače. Sparta, svorně nastoupená na modré čáře, musela dokonce notnou chvíli čekat na příchod hostů na ledovou plochu. Podobně ospalý byl pak vstup Třince do první třetiny.

Už ve čtvrté minutě se Miroslav Forman nebezpečně natlačil bekhendem do brankoviště, po Musilově chybě zase netrefil odkrytou část branky ostrým příklepem Matuškin. Slezany výrazně neprobudilo ani varování v podobě šance Jana Buchteleho, který selhal před zívající klecí.

A přišel zákonitý trest. Vladimír Sobotka našel před brankou zaparkovaného Michala Řepíka a kapitán Pražanů v čase 9:06 nekompromisně propálil brankáře Ondřeje Kacetla. Sparta tak potřetí v sérii zaznamenala úvodní branku a trpělivě tavila Oceláře v domácím kotli. Drakům nepomohlo ani vyloučení Němečka v závěru první části.

„Úvodních dvacet minut to nebylo ono. Tak nějak jsme čekali, že plná hala bude sparťany tlačit. Škoda, že jsme nedokázali dát první gól. Každopádně to byla naše nejhorší třetina ve vyřazovací fázi," lamentoval nejúdernější Ocelář tohoto play off Andrej Nestrašil.

Přestávkový fén nicméně u Slezanů zafungoval. Sparťanský žár zvolna vychladl, k čemuž přispěl tandem bratří Kovařčíkových. Ondřej vzal zodpovědnost na sebe, ale těsně minul vzdálenější růžek branky. Za Spartu ojediněle hrozil Thorell a po něm i svou typickou akcí Forman, ale Kacetl ukázal kvalitu.

„Chtěli jsme zápas dohrát. Na střídačce nepadlo slovo o tom, že bychom odešli do šatny."

Oceláři se radovali zásluhou druhé přesilové hry. Martin Marinčin seslal puk před brankoviště a slovenskou spojku dokončil dorážející Tomáš Marcinko, který překonal ležícího Julia Hudáčka. I domácí mohli skórovat v přesilovce, po bombě Tomáše Šmerhy už dokonce půlka O2 areny jásala, ale kotouč rozvlnil jen boční síť.

Obhájce titulu dokonal obrat ve 37. minutě. Unikající Růžička ještě na Hudáčka nevyzrál, takže gólová radost zbyla až na Andreje Nestrašila. Po odrazu od Adama Poláška zametl puk do klece. Předtím zahodil obří šanci Filip Chlapík.

„Nemůžeme spoléhat na to, že pokaždé otočíme. Naštěstí nás drží Káca a už jsme si prošli několika těžkými zápasy," zdůraznil autor klíčové branky třetího finále.

Při gólu na 3:1 pak úřadoval slovenský hegemon ve složení Hrehorčák, Roman a Dravecký. Trojice zpod Tater předvedla krásný ťukes ve třetí třetině, úspěšně zakončil poslední jmenovaný. Ten pak musel snést ještě bitku s domácím Dvořákem, který při závěrečném tlaku vypálil po odpískání na masku postrádajícího Ondřeje Kacetla.

„Říká, že neslyšel píšťalku, tak to tak asi bude. Káca neměl helmu a puk mu šel kolem hlavy. Smrdělo to průserem," zlobil se Nestrašil, který měl v hledišti svou babičku z Jihlavy.

Také ona byla svědkem nechutného závěru utkání, kdy domácí fanoušci naházeli na střídačku Třince plastové kelímky s pivem a dokonce i pevné předměty. Letící mince zranila zadáka hostů Milana Douderu.

„Závěr byl nešťastný. V dnešní době už to do hokeje nepatří. Zároveň je to play off, finále, takže jsme rádi, že přišlo tolik fanoušků. Kulisa byla fantastická. Zmíněný incident necháme na posouzení jiných," komentoval jedenatřicetiletý útočník. „Chtěli jsme zápas dohrát. Na střídačce nepadlo slovo o tom, že bychom odešli do šatny."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz