Žďár má novou střelnici pro mládež, otevřel ji Nečas

Foto: hokejzr.cz

14. května 2020, 12:29

Martin Voltr

Poslední měsíce se ve Žďáru nad Sázavou nesou ve znamení shánění financí pro udržení hokeje na stávající úrovni, mládežníci se do toho ale dozvěděli dobrou zprávu: Klub jim vybudoval střelnici.

O Kapku lepší hokej

Nová střelnice vyrostla na Bouchalkách na místě bývalých VIP prostor. Obsahuje speciální povrch pro stickhandling, dvě branky a také devět metrů čtverečních umělé ledové plochy. Hráči tak mohou pilovat techniku hole i střelbu jak z bot, tak na hokejových bruslích.

Hokejový klub si nemohl ke slavnostnímu otevření pozvat asi nikoho jiného než v současnosti nejznámějšího odchovance Žďáru nad Sázavou – Martina Nečase. Útočník Caroliny se zde odrazil do světa po boku Martina Kauta (Colorado) a Ondřeje Machaly (Pardubice), tak silný ročník 1999 ve Ždáru vyrostl.

„Je vážně skvělý, že žďárský klub pro kluky zajistil střelnici. Ne každý má možnost mít plochu s brankou na zahradě, jako jsem to míval díky tátovi já. Mladým klukům to může strašně pomoct,“ řekl Nečas klubovým stránkám.

Jednadvacetiletý útočník má za sebou první kompletní sezonu v NHL, v 64 utkáních si připsal 36 bodů. Ze srdce Vysočiny odešel v průběhu ročníku 2014/15, kdy zamířil do Brna.

Své dovednosti po Nečasově boku ukázal při natáčení videoklipu i desetiletý Jakub Řehoř, syn bývalého extraligového brankáře Milana Řehoře. Realizace střelnice přišla na necelých 100 000 korun, klub na ni získal finance od sponzorů.

Plameny po skončení uplynulé sezony řešily velké potíže, skončily v půlmilionové ztrátě. Město však prokázalo velký zájem klubu pomoci, takže ve Žďáru další hokejový ročník – v čele s druhou ligou mužů – téměř s absolutní jistotou proběhne.

Klub hlásí dobrá čísla z náborů, ale co se týče sportovních výsledků nejstarších mládežnických kategorií, prožívá značně neradostné období. Ještě v sezoně 2018/19 hráli junioři i dorostenci nejvyšší soutěž, ale obě mužstva sestoupila. A juniorka letos neudržela ani REDSTONE Extraligu, takže oba týmy rázem přísluší do nejnižších republikových pater.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz