Žďár srazil Salcburk a je první. Parádní víkend, září Klodner a jde do áčka

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Junioři Žďáru nad Sázavou odehráli poslední víkend skvěle a vyhoupli se na první místo skupiny C. Na dvou výhrách se podílel obránce Jan Klodner šesti asistencemi, které rovnoměrně rozdělil mezi Jihlavu a Salcburk. Nyní se může těšit z povolání do A-týmu.

Nový fanshop

Plameny měly před víkendem na kontě čtyři body, což by teď znamenalo poslední místo, jenomže po dvou duelech mají bodů jedenáct a s jedním odehraným zápasem navíc okupují přední pozici své skupiny. „Odehráli jsme parádní víkend, protože nikdo neočekával, že porazíme Salcburk. Díky tomu jsme na první místě tabulky, což je super,“ libuje si Klodner.

V sobotu vyrazili žďárští junioři do Jihlavy, kde získali tři body za vyhranou základní hrací dobu. V neděli přivítali na domácím ledě Red Bull, proti kterému uhájili plný počet bodů. „Obě výhry jsou hodně důležité. U Salcburku je fajn, že to nikdo nečekal,“ přiznává mladý obránce. „S Jihlavou jsme hráli i přípravné zápasy, takže jsme znali jejich taktiku a věděli všeobecně, jak hrají. Se Salcburkem jsme nikdy předtím nehráli,“ dodává.

Utkání na Horáckém zimním stadionu bylo až do poloviny vyrovnané, jenomže potom strhly Plameny vedení na svou stranu i díky dvěma gólům Jana Tlačila a dvěma asistencím Jana Klodnera. „Ve druhé třetině nám zranili spoluhráče, což nás hodně nakoplo. Semkli jsme se a nasázeli jim góly. Byl rozhodující zlom zápasu,“ hodnotí Klodner střetnutí s Duklou.

Proti Red Bullu předvedli svěřenci Jaromíra Pytlíka z pohledu vstřelených gólů vyrovnaný výkon, jelikož se v každé části prosadili dvakrát a inkasovali jednou v úvodních dvou třetinách. „Dávali jsme góly a pak jsme si řekli, že se nesmíme uspokojit a inkasovat,“ vypráví rodák a odchovanec Poličky.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jan Klodner si v pěti zápasech připsal celkem sedm asistencí, hned šest ale v posledních dvou duelech. „Je to zásluha celého týmu a kluků, kteří dali góly. Bez nich by to nešlo,“ říká skromně a marně hledá nejhezčí asistenci víkendu, „všechny přihrávky byly důležité a doufám, že pomohly týmu.“

Následující víkend čeká Žďár nad Sázavou další vzájemné utkání s Jihlavou a poté narazí po finalistovi z Rakouska i na vítěze loňské extraligy staršího dorostu. „Nesmíme se uspokojit první pozicí v tabulce. Musíme předvést co nejlepší výkon, což je klíčem k úspěchu,“ burcuje mužstvo.

Klodner nastoupil za dospělé už v minulém ročníku a jinak tomu nebude ani letos, jelikož se má hlásit v hlavním týmu. „Už jsem povolaný do áčka, hned se hraje s Havlíčkovým Brodem, tak doufám, že šanci dostanu,“ přeje si sedmnáctiletý obránce.

„Bude to hodně náročné, ale v programu v Telči, kde pracujeme, mi to udělají, abych měl dostatek regenerace i přípravy na utkání a nebyl unavený,“ uzavírá Jan Klodner směrem k blížícímu se nabitému programu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz