Žďárské Bouchalky nadchla výroční exhibice. Brankář Rolinek pobavil bitkou

Foto: Tomáš Masař

Přehlídka hvězd, které místní hokej vychoval, proti současnému týmu. To byla páteční exhibice k 80. výročí hokejového klubu ve Žďáru nad Sázavou. Dvaadvacetigólovou podívanou, jež nakonec rozhodly až nájezdy, vidělo 2812 diváků. Kromě gólů se zaplněné Bouchalky pobavily i bitkou brankáře Tomáše Rolinka.

HokejkaTV

Mistři světa Tomáš Rolinek, Petr Koukal, Petr Vampola či vycházející hvězdy českého hokeje Martin Nečas s Martinem Kautem. Takhle vypadala osa týmu Žďárských hvězd, které v rámci exhibice vyzvaly současné hráče místního druholigového klubu.

„Když jsem sem jel, tak jsem vzpomínal, kdy jsem tady naposledy hrál. Musím pochválit všechny lidi okolo, kteří tu akci připravili, i hráče, kteří přijeli a věnovali tomu svůj čas. Takovou skvadru, jaká tady byla v bílých dresech, už tady možná nikdy neuvidí,“ řekl pro iSport.cz Tomáš Rolinek.

Jeho tým, který vedl do utkání jako kapitán, nakonec vyhrál exhibici 12:11 na nájezdy. Kromě toho, že současný kapitán Pardubic v základní hrací době jednu branku vstřelil a na další nahrál, pak šel od začátku třetí třetiny do branky. Následně vychytal pro svůj celek i vítězství v nájezdovém rozstřelu.

V roli maskovaného muže ale nebyl poprvé. „Výstroj mám svoji. Když jsem jel před třemi lety na oslavu šedesáti let hokeje v Magnitogorsku, tak jsem taky nastoupil na třetí třetinu. Rád chodím do brány, když je občas čas, tak se převlíkám a chytám,“ prozradil Rolinek, který se jako brankář rozhodně nezahanbil. 

Nejvíc ale Rolinek jako gólman pobavil, když vyzval protějška Tomáše Kulicha na pěstní souboj. I když to v hokeji není zvykem, dvouminutový trest za bitku si pak oba brankáři sami odpykali na trestné lavici. „Pro lidi to bylo všechno, pro ně se hraje hokej. Teď je léto, jsou přípravné zápasy, tak aby měli nějaké pobavení,“ prohlásil bavič večera.

Z celé akce, jejíž součástí byla i předzápasová autogramiáda, byl nadšený i trenér Žďárských hvězd Jaroslav Benák, majitel zlaté medaile z mistrovství světa roku 1985. „Musím se přiznat, že jsem během zápasu měl z té báječné atmosféry několikrát husí kůži a myslím si, že byl k vidění neuvěřitelný hokej plný krásných akcí. Hlavně pro mladé hráče na domácí straně to musel být úžasný zážitek, když si mohli zahrát proti takovým legendám,“ uvedl pro webové stránky žďárského hokejového klubu.

„Musím se přiznat, že jsem během zápasu měl z té báječné atmosféry několikrát husí kůži.“

O tom, jak se exhibice vydařila, pak svědčí i ohlasy fanoušků. „Bylo to super! Moc jsme si to užili. Díky. A skoro tři tisíce diváků v srpnu na hokej? Je vidět, že zájem o hokej tady je velký. Žďár si tu 1. ligu proste zaslouží!“ komentoval s nadšením a hrdostí fanoušek Zdeněk na facebookovém profilu žďárských Plamenů.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – TÝM ŽĎÁRSKÝCH HVĚZD "80" 11:12 po nájezdech (2:1, 3:6, 5:3 – 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Kuřítko (Bureš, Jícha), 15. Gregar, 26. Stehlík (Černohorský), 29. Kovářů (Krupka, Franek), 29. Kolda (Stehlík, Černohorský), 45. Kunstmüller (Gregar), 55. Konečný (Klodner, Gregar), 57. Franek (Kunstmüller), 60. Franek, 60. Stehlík – 11. Haman (Trejbal, Nečas), 27. Vampola (Koukal), 28. Machala (Vampola), 29. Plachý (Trejbal, Haman), 31. Rolinek (Koukal, Vampola), 37. Havránek (Kaut, Lojek), 40. Trejbal (Půža, Plavhý), 43. Kaut (Kaut, Rolinek), 50. Kaut (Doležal, Trejbal), 59. Plachý (Nečas, Kaut). 
Rozhodčí: Kopeček, Vampola - Zídek, Klouda. 
Diváci: 2812. 
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (21. Radosta) (41. Kulich) – Koželuh, Peslar, Marek, Černohorský, Poizl, Klodner, Kolda – Mäki, Stehlík, Bureš, Gregar, Prokš, Franek, Kuřítko, Jícha, Kovářů, Krupka, Nagy, Konečný, Gergel, Kunstmüller.
Tým žďárských hvězd "80": Biegl (21. Řehoř) (41. Rolinek) – Lojek, Pleva, Půža, Doležal, Trejbal – Plachý, Sobotka, Nečas, Havránek, Machala, Koukal, Rolinek, M. Kaut, J. Kaut, T. Kaut, Vampola, Rousek, Bláha, Haman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz