Že jsme na koni? To si nemůžeme myslet, upozorňuje Řepík. Hořavu zápas nadchnul

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Sparta už potřetí zabránila konci sezony. V sérii s Libercem prohrávala 0:3, ale nakonec rozhodne až sedmý zápas. „Ukázal se charakter našeho týmu. Jsem na něj strašně hrdý!“ raduje se kapitán Michal Řepík.

Hokejista sezony

„Jsme moc rádi, že jsme se takhle vrátili do série a srovnali jsme to. Ta situace pro nás nebyla vůbec jednoduchá,“ uvědomuje si sparťanský útočník Michal Řepík.

On byl klíčovou postavou šestého duelu – nahrál na všechny tři góly svého celku. Prvně vyslal žabičkou do úniku Lukáše Rouska, pak našel volného Romana Horáka a potom přišel klíčový moment.

Nahrávka Janu Košťálkovi, který v 78. minutě vstřelil vítěznou branku!

„Na Rousína (Lukáše Rouska – pozn. red.) tam byl faul, já jsem sebral puk a nahrál to Honzovi. Krásný a důležitý gól,“ raduje se po výhře 3:2.

Jeho kouč Miloslav Hořava byl z hokeje nadšený. „Budu stručný. Byl to neskutečný boj. Musím říct, že ten hokej se mi strašně líbil. Všechno tam bylo!“ libuje si trenér Sparty.

„Vzpruha to ale není. Srovnali jsme na 3:3 a jsme na začátku. Jsme jen stále ve hře, to je jediný rozdíl,“ upozorňuje Hořava.

„Vzpruha to ale není. Srovnali jsme na 3:3 a jsme na začátku."

Potřebovala Sparta k nakopnutí, aby takhle prohrávala v sérii? „To si rozebereme, až to všechno skončí. Myslím, že spíš od stavu 0:2… Tam to naskočilo,“ všímá si kouč mužstva, které vyhrálo základní část.

Jeho tým byl přitom kousek od vyřazení už vícekrát. Třeba v šestém zápase. „Samozřejmě jsme byli už minulé utkání pět minut od konce sezony, ale urvali jsme to,“ vzpomíná Michal Řepík na předchozí duel, který on sám rozhodl ve druhém prodloužení.

Sparta tak ukázala psychickou odolnost, dvakrát po sobě zvládla prodloužení. „Oba týmy moc chtějí. Je to spíš o tom, ke komu se to odrazí nebo tam bude taková šťastná střela. Nám se to teď povedlo dvakrát a jsme za to rádi,“ povídá Miloslav Hořava.

Teď nastane utkání o vše pro oba celky. Buď postoupí do finále Sparta, nebo Bílí Tygří. Někdo takový zápas zažije jen párkrát za celou kariéru…

„Je to fantastické, zvlášť pro nás, v jaké jsme byli situaci. Musíme tam nechat vše,“ hecuje Řepík svůj tým.

„Nemyslím si, že bude Liberec dole nebo že by na tom byl psychicky špatně. Mají dobrý tým."

Ale upozorňuje: „Nemyslím si, že bude Liberec dole nebo že by na tom byl psychicky špatně. Mají dobrý tým a jsou tam výborní hráči. Nemůžeme si myslet, že jsme teď na koni.“

Kapitán svého celku patří k nejzkušenějším v kabině. „Je to hlavně na starších hráčích, aby vedli ty méně zkušenější,“ hlásí čtyřnásobný účastník mistrovství světa.

„Jdeme do toho s pokorou a budeme se snažit ze sebe vymáčknout všechny síly. Ať vyhraje ten lepší tým,“ dodává závěrem dvaatřicetiletý forvard.

Povede se Spartě obrat, který se v historii extraligového play off ještě nikdy nestal? Nebo uspěje Liberec? Zápas o vše začíná ve čtvrtek od 17:00.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz