Ze Zlína k rivalovi, Šimonů táhne Zubry. Jsem ve výborných rukou, libuje si

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

V pátek zažil pikantní souboj. Daniel Šimonů si za juniorku Přerova zachytal proti Zlínu, jehož je odchovancem a kde ještě v loňské sezoně působil. Berani jej podle jeho vlastních slov až tak moc nezaměstnali, Zubři předvedli parádní týmový výkon a čerstvě devatenáctiletý gólman se mohl radovat ze své druhé nuly v sezoně.

Nový fanshop

Zápasy mezi Přerovem a Zlínem vzhledem k blízkosti obou měst spadají do kategorie „derby“. Na Daniela Šimonů čekalo v PSG Aréně ještě jedno, daleko více osobní. Do branky soupeře se totiž postavil jeho kamarád a jmenovec Daniel Huf. Spolu ještě donedávna tvořili brankářskou dvojici v jednom týmu.

„Bylo to zvláštní, v kontaktu jsme ale nebyli. Každopádně jsem rád, že jsem Dana v takovém našem osobním derby porazil. Potěšilo to,“ usmívá se současná opora Zubrů.

Hanáci se díky vítězství o tři branky – všechny přitom vstřelili v oslabení – alespoň na jeden den vyšvihli na první místo tabulky skupiny D DHL Extraligy juniorů. „Škoda, že nám to nevydrželo déle. Neděláme z toho ale žádnou vědu, zápasů je před námi ještě spousta,“ uvědomuje si Šimonů.

Výhra nad Zlínem 3:0 vypadá na první pohled hladce. Jak se rodila?
Utkání ve Zlíně se nám povedlo. Kluci se vydali snad i nad hranici svých sil. Znát to pak bylo v zápase s Vítkovicemi den nato. Jak jsme proti Zlínu byli všude dřív my, tak byly Vítkovice všude dřív oproti nám. Zápas s nimi se nám nepovedl, neměli jsme tolik příležitostí ke vstřelení branky jako soupeř, který asi vyhrál zaslouženě.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Hráli jste dva zápasy ve dvou dnech, jak jste to měl s regenerací?
V zápase se Zlínem jsem na rozdíl od Vítkovic neměl příliš mnoho těžkých zákroků. S regenerací nebyl problém. Výklus, protažení a dobrý spánek mi stačily.

Nepřekvapilo vás, že jste proti Zlínu neměl tolik práce?
Upřímně, čekal jsem, že Zlín bude aktivnější. Proti Vítkovicím jsem měl daleko více práce. Berani v pátek kromě jedné tutovky v první třetině neměli v podstatě nic vážnějšího. Byli jsme jasně lepší, a proto nám v sobotu síly zřejmě chyběly a skončilo to prohrou.

Měl jste na Zlín speciální motivaci?
Určitě, speciální motivaci na Zlín jsem měl.

Na druhé straně chytal váš kamarád Daniel Huf, kontaktovali jste se před utkáním?
Bylo to zvláštní, ale v kontaktu jsme nebyli. Každý teď chytáme za někoho jiného. Jsem rád, že jsem Dana v takovém našem osobním derby porazil. Potěšilo to.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Mohlo by přijít další derby. Jste součástí A-týmu Přerova, Huf zase Prostějova…
Do budoucna by to bylo určitě zajímavé. Ale myslím si, že v této sezoně spíš ještě asi ne.

Výhrou nad Zlínem jste na chvíli dostali na první místo. Jaký to byl pocit?
Byl to moc pěkný pocit. Škoda, že nám to nevydrželo déle než jedno kolo. Po Vítkovicích jsme o první místo přišli, ale neděláme z toho žádnou vědu. Zápasů je před námi ještě spousta.

V Přerově podáváte skvělé výkony. Je to změnou prostředí, která vám prospěla?
Rozhodně. V Přerově jsem velice spokojený, mám tady výborné trenéry brankářů. Pan Sklenář se mnou piluje každý detail, pan Vojtek zase disciplínu, která mi možná trochu chyběla. Myslím si, že jsem ve výborných rukou, a cítím se hodně dobře.

Na tréninky chodíte s A-týmem i juniorkou. V čem se liší?
V A-týmu mají hráči mnohem přesnější zakončení, takže brankář musí být daleko ostražitější. V juniorce jsou střely pomalejší, takže podstatný rozdíl tam určitě je.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz