Ženská šestnáctka na úvod míří do Německa, v týmu má pět nováčků

Foto: Martin Mašek

Úvodní akcí nejmladší ženské reprezentace do 16 let bude tradiční dvojutkání v Německu. Po roční pauze se vrací do Selbu, hlavní kouč Roman Heindl pozval 22 hráček včetně pěti jmen, která se na mezinárodní scéně představí poprvé.

Plekanec Chance liga

Celkem 54 hokejistek si trenéři pozvali na první přípravné soutředění. V Příbrami si zmapovali kvality ročníků 2003 až 2006, větší část nejzkušenějších hráček jim ale chyběla. Teď už se dá reprezentace poprvé dohromady a otestuje nejznámějšího protivníka.

Bitvy s Německem jsou poslední dobou už hodně vyrovnané, loni Češky vyhrály ve třech případech z pěti (3:1, 4:3 a 4:2). Obě porážky spojuje fakt, že se nedokázaly střelecky prosadit (0:1 a 0:3). Úvodní záříjový dvojzápas odehrály v Drážďanech, teď se vrací na tradiční půdu do Selbu, který leží pár kilometrů za ašským výběžkem.

I proto se národní tým usadí na zimním stadionu v Chebu, kde bude trénovat od úterý 11. září. K utkáním vyrazí přes hranice ve čtvrtek na 17:00 a v pátek na 13:00.

V nominaci nechybí například tři hokejistky, které se v létě solidně předvedly na turnaji s osmnáctkou na Slovensku – brankářská jednička Julie Pejšová a útočnice Hana Haasová s Karolínou Sýkorovou.

Naopak pět hráček čeká reprezentační premiéra: Obránkyně Anežku Hračovou a Terezu Maškovou a útočnice Dominiku Malickou, Markétu Mazancovou a Anetu Dýckovou. Posledně jmenovaná je mladší sestrou Nikoly Dýckové z osmnáctky.

Nominace českého týmu

Brankářky:
Julie Pejšová (Milevsko), Alexandra Hřívová (Nový Jičín).

Obránkyně:
Anežka Hračová (Uničov), Anna Václavková (Černošice), Lucie Vávrová (Vsetín), Denisa Habartová (Sedlčany), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Eliška Vaněčková (Havířov), Lucie Kučerová (Vítkovice), Tereza Mašková (Cheb).

Útočnice:
Barbora Bartáková (Sedlčany), Hana Haasová (Krnov), Anna Kalová (Kadaň), Lucie Gruntová (Chomutov), Anna Jiřina Pavlasová (Děčín), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Adriana Dubová (Kutná Hora), Karolína Sýkorová (Liberec), Beáta Svatošová (Choceň), Dominika Malická (Třinec), Aneta Dýcková (Vlašim), Markéta Mazancová (Klatovy).

Náhradnice:

Brankářka: Barbora Dvořáková (Benešov). Obránkyně: Eliška Hotová (Přibram), Adéla Wojnarová (Poruba), Nikola Rožnovjaková (Kroměříž). Útočnice: Lucie Eignerová (Vimperk), Barbora Kafková (Vrchlabí), Andrea Trnková (Choceň), Zuzana Trnková (Třebíč), Pavlína Horvátová (Sokolov), Tereza Pištěková (Lvi České Budějovice), Natálie Brichová (Kutná Hora).

Realizační tým:

Manažerka: Petra Herzigová
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Roman Kosina a Klára Mazánková
Trenér brankářek: Martin Pošusta
Lékařka: MUDr. Andrea Jakešová

Program zápasů (Selb)

Čtvrtek 13. září:
17:00 Německo – Česko

Pátek 14. září:
13:00 Německo – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz