Ženské rozhodčí v NHL? Zase o krok blíž. Pískat budou přípravné zápasy

Foto: thesunchronicle.com

Přípravu na novou sezonu NHL čeká jedno velké zpestření. Jak informovala agentura AP, přípravná utkání budou poprvé v historii řídit ženy. Šanci dostaly čtyři rozhodčí.

HokejkaTV

Pozici hlavních rozhodčí obsadí Katie Guayová (na úvodním snímku) a Kelly Cookeová, Kirsten Welshová a Kendall Hanleyovou budou plnit roli čárových sudích. Výše zmíněné kvarteto ženských rozhodčích vybralo vedení NHL z 96 zájemců, mezi nimiž figurovalo celkově 11 žen.

Nejzkušenější z "nových" rozhodčích Katie Guayová, která na loňské zimní olympiádě řídila zápasy ženského turnaje. Kirsten Welshová nemá s pískáním žádné zkušenosti, naopak zářila v nejvyšších amerických vysokoškolských soutěžích CHA či NCAA. Teď získala společně s třemi sudími historickou příležitost.

Foto: thesunchronicle.com

Ženské rozhodčí by měly pískat utkání během předsezónních turnajů nováčků NHL. Blíží se chvíle, kdy budou ženy rozhodovat i zápasy v ostré sezoně NHL? Komisař soutěže Gary Bettman tuto myšlenku otevřeně podporuje.

Elitní hokejová soutěž se může inspirovat basketbalovou NBA, která mezi rozhodčí přijala Dee Kantnerovou a Violet Palmerovou už v roce 1997! Zápasy amerického fotbalu v NFL řídí už čtyři roky sudí Sarah Thomasová. Dočká se i hokejová NHL?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz