Životní gól hradeckého žolíka! Chceme to jako první otočit, hlásí Pavlík

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

6. dubna 2018, 21:49

Martin Voltr

Tahle parta ještě nekončí. Jako by si už hokejisté Mountfieldu zvykli balancovat na hraně propasti. Když už padají, ještě se chytnou a vybojují další šanci na přežití. Tentokrát díky juniorovi Radovanu Pavlíkovi! „Je to neuvěřitelný pocit, ještě když tady hrajete odmala. Je to sen,“ hlásí.

Nový fanshop

Minule napínali fanouškům nervy až do poslední minuty prodloužení, tentokrát se hrálo jenom šest minut. Ale znovu rozhodl Hradec. Do puku se opřel Radovan Pavlík, trefil přesně a stadion mu málem spadl na hlavu!

„Cingy (Lukáš Cingel) tam výborně napadal, dostal puk. U před střídáním mi říkal, ať jedu mezi kruhy a že mi to tam dá. A vyšlo to,“ raduje se dvacetiletý útočník, z něhož se stal hradecký žolík! „Kluci mi to taky říkají. Jsem nesmírně rád, ani jsem nečekal, že to takhle půjde,“ říká v návaznosti na gól, který svou akcí pomohl vypracovat i v minulém zápase v Třinci.

Přitom svůj čas ve hře si musí vysloužit snad ještě těžší prací než ostatní hráči. Teď se dostal alespoň na dvanáct minut. „Já si užívám každou chvilku na ledě. Když jste tam míň času, snažíte se v každém střídání, abyste odvedl co nejlepší práci pro tým,“ ujišťuje dravec, jehož hlavním úkolem určitě není střílet góly, ale spíš rychlostí a napadáním deptat obranu soupeře.

A když vám tam potom padne taková rána před skvělým domácím publikem... „Je to neuvěřitelný pocit, ještě když tady hrajete odmala. Je to sen,“ rozplývá se hradecký odchovanec. V dosavadní stovce extraligových zápasů se trefil třikrát, ale není pochyb o tom, že tenhle gól byl jeho životním. „Asi jo. Dal jsem góly, když jsme postupovali na mistrovství, ale to byl mladší dorost. Takže určitě tenhle,“ hlásí Pavlík.

Vítězný gól Radovana Pavlíka v prodloužení

Přitom chybělo málo a o účinkování Hradce v play off už jsme mluvili v minulém čase. V posledních sekundách základní hrací doby byl hrdinou druhý Pavlík – tedy Filip. Dorážku odpálil takřka z brankové čáry.

„Tam jsme utekli hrobníkovi z lopaty. Viděli jsme to všichni, všem se nám zastavil dech a řekli jsme si sakra, mohlo být po sezoně. Ale zaplať pánbůh to tam nespadlo ani potom, když stříleli z první,“ oddechuje mladý útočník. Takové momenty často zlomí situaci, hlavně tu psychickou, na druhou stranu. „Někdy potřebujete jít tomu štěstí naproti. A podle mě jsme šli.“

Hokej to byl v pátek opravdu parádní. Po mdlé první třetině se Mountfield ve druhé vybičoval k výkonu, který nenechal fanoušky ani na chvíli vydechnout. Zase ale přichází na mysl otázka: Proč to takhle nešlo dřív? Proč až když má tým nůž na krku? „Asi nám to prostě vyhovuje. Nemáme co ztratit, nemáme kam couvnout. Bylo to 3:0, 3:1, 3:2... Musíme jet nadoraz,“ přemýšlí mladý forvard.

Obranný zákrok Filipa Pavlíka

Východočeši odvrátili už dva mečboly Ocelářů a to, co se předtím zdálo jako utopie, se teď už přiblížilo. Ale pořád je to hrozně daleko. Tedy obrat v sérii z 0:3 na 4:3, který se ještě nikomu v historii české soutěže nepodařil!

„Někdo musí být první. Chceme to dokázat, chceme,“ ujišťuje Radovan Pavlík. „Ještě není konec. Jedeme do Třince, tam to chceme urvat a vrátit sérii domů.“ Když chyběly čtyři zápasy, bylo to strašně moc, ale teď chybí už jen dva, což už nezní zdaleka tak hrozně... „Nezní, ale kdo by to řekl. Uvidíme, teďka jedeme do Třince, musíme se koukat na ten zápas,“ uzavírá.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz