Životní nájezd Svačiny: Splněný sen, strašně si to užívám! hlásí

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

První duel v Karlových Varech vynechal, s kumpánem Ondřejem Romanem naskočil Vladimír Svačina do odvety, na křídle s nimi byl ještě Martin Zaťovič. Vítkovičtí útočníci sehráli jedno z nejpovedenějších mezistátních utkání za dobu, co ve výběru jsou. Svačina navíc rozhodl o výhře 4:3, v 56. minutě byl faulován, rozhodčí nařídili trestné střílení a sympatický chlapík předvedl nevídanou parádu. Počkal si a nad padajícím Šaryčenkovem neomylně napnul síť.

Rozhodující nájezd jste jel za stavu 3:3, čtyři minuty před koncem. Zdá se, že na vás moc nedolehla nervozita.
"Já jsem byl hlavně ve strašném laktátu, protože to bylo ke konci střídání. A ještě jsme je tam v šesti zavřeli. Zachránila mě komerční pauza, jinak bych se u toho nájezdu asi vyzvracel. I tak jsem toho měl hodně. Doufal jsem, že k bráně dojedu."

Věděl jste, jak chcete zakončit?
"Nakonec jsem udělal, co jsem chtěl. Je to pro mě splněný sen. Dát góla za národní tým, před takovou kulisu, proti Rusům... Co víc si přát."

Byl jste před trestným střílením nervózní?
"Hlavně jsem se snažil dostat do klidu a nijak si to nepřipouštět - o co jde, kolik je tady lidí. Variant na nájezd zase tolik nemám, chtěl jsem buď vystřelit hned na lapačku, po prvním naznačení, nebo si to potáhnout takhle dál. Jejich gólman byl velikej, naznačil jsem tady a a natáhl do strany, protože on tam předtím byl. Možná to vypadalo trošku těžce, ale mně to nepřišlo. Vršek branky byl hodně odkrytý, takže jsem tam vystřelil."

Hned poté jste mával do publika. Komu?
"Měl jsem tu početnou rodinu ze Studénky a z Brna. Nejdřív jsem přesně nevěděl, ale když jsem šel na druhou třetinu, náhodně jsem si jich v hledišti všiml. Jak jsem dal toho góla, sundali dres a třináctku ukazovali. To nešlo přehlédnout, pak už jsem věděl, kam zamávat."

Byla to zatím vaše životní trefa?
"Já doufám, že nějaký ještě důležitější gól dám. Ale do téhle chvíle určitě. Čekám nějakou kritiku z Vítkovic, tam jsem v této sezoně 0:5. Asi budou stížnosti, že na repre dávám a v klubu ne. Ještě na tom musím zapracovat. A bude dobře."

Zaznamenal jste první gól v reprezentaci. Schoval jste si na památku puk?
"Kluci mi ho schovali, mám ho na místě. Teďka ho hlavně neztratit."

Jak vám pro změnu bylo v závěru utkání, kdy jste trpěl vyloučený dvě minuty na trestné lavici?
"Po tom gólu nejdřív v první chvíli obrovský nával štěstí.Pak faul a najednou jsem se třepal, aby Rusové kvůli mně nesrovnali. Poděkoval jsem klukům, protože to parádně odbránili a do ničeho soupeře nepustili. Na konci jsem si pak mohl vychutnat, že jsem dal vítězný gól."

Navíc před vyprodaným kotlem O2 areny.
"Před utkáním jsem byl trošku nervózní, i když se nejednalo o první zápas v nároďáku. Ale přece jenom - naplněná O2 arena, to je sen každého hráče. Ještě když všichni fandí nám a ženou vás dopředu... Něco úžasného! Jsme strašně rádi, že jsme diváky nezklamali a dotáhli jsme utkání do vítězného konce. Bylo totiž vidět, že mladí Rusáci kousali. Měli šikovný mančaft. Žádná legrace!"

Trestné střílení jste si vynutil po nájezdu, do kterého vás skvěle poslal Jan Kolář. Šlo o nacvičenou akci?
"Chtěli jsme je trošku překvapovat rychlými protiútoky. Když budou mít naši obránci puk, tak my útočníci rychle vystartujeme. Abychom nejezdil pořád do plných. S takovými beky je radost hrát. Vůbec jsem se nebál, že bych se díval na nahrávku a nějaký Rusák by mi dal stroma. Když to takhle dostanete mezi beky, to se pak jezdí hezky." 

Na první reprezentační gól jste čekal poměrně dlouho...
"...od 16 let. Dneska je mi sedmadvacet, chvilku jsme čekal (smích). Né, myslím, že jsem si gól schoval na nejlepší čas. Já si to fakt užívám a jsem strašně rád."

Cesta do Ostravy asi bude příjemná.
"S Ondrou Romanem ještě zůstaneme v Praze. Máme tady rodiny a přítelkyně, zajdeme na nějakou véču. Trošku to oslavíme, v neděli je volno a pak se začneme chystat na boje v extralize."

Myslíte, že vám výkon a třeba i ten gól proti Rusům může pomoci k nominaci do přípravy na mistrovství světa?
"Jedině, kdyby potřebovali někoho na nájezd (smích). Nevím. Myslím, že všichni předvedli kvalitní výkony. Důležité bude předvádět dobrou práci v klubech, abychom se dostali na přípravný kemp. Pak se uvidí. Trenér Růžička už dokázal, že se nebojí vzít kohokoli. Takže ty dveře určitě otevřené jsou." 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz