Životní sezona? Díky MS asi ano, hlásí Sklenička. Nabídky teď neřeší

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

13. května 2018, 8:00

Václav Jáchim

(KODAŇ, od našeho zpravodaje) V přípravě na šampionát se objevil už loni, David Sklenička tehdy ještě neuspěl. Letos ano, v Kodani je členem české defenzivy a jeho výkon jde postupně nahoru. Plzeňský zadák hraje odvážně i důsledně. Ačkoli skládá tvrdou hokejovou zkoušku, vede si zdatně. "Ze začátku tam byla určitá nervozita, teď už je to lepší," usměje se.

Nový fanshop

Ještě nedávno tomu asi moc nevěřil, světový šampionát visel pro Davida hodně vysoko. Teď je přímým účastníkem turnaje a okamžitě poznáte, že si toho váží. "Mistrovství si užívám suprově. Myslím si, že to platí pro každého z nás, co je tady," hlásí. V kariéře už zažil elitní podnik juniorů, zápasy Ligy mistrů v Plzni. Ale tohle je zatím nejvíc. "Jo, to určitě. Na začátku byla určitá nervozita, ale postupně jsem si zvykl. Doufám, že každým zápasem to bude lepší a lepší."

Český národní tým je na druhém vrcholu sezony hodně omlazený. O defenzivě to platí především. Sklenička patří do skupiny beků, kteří mají všechno před sebou. Jednou mohou platit za elitní pilíře reprezentace. Odchovanec berounského hokeje teď na vlastní kůži poznává, jaké je válet hokej proti špičkovým soupeřům. "Tempo na šampionátu je samozřejmě vyšší, než co člověk zažil předtím. Musím říci, že první dva zápasy to nebylo úplně ono. Asi to chtělo trošku času. teď už mám přece jen lepší pocit. A věřím, že se všechno ještě zvedne."

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Hodně pomáhá podpora spoluhráčů i Jaroslava Špačka, jenž na beky dohlíží také v Plzni. "Jarda je v tomhle výborný. Poradí, povzbudí. Je to fajn. To samé kluci z týmu. Vědí, že jsme na turnaji poprvé," děkuje na dálku. O radost z velkého osobního úspěchu se v Kodani dělí s nejbližšími. "Mám tady celou rodinu, i přítelkyni. Za podporu jim moc děkuji. Párkrát jsem se s nimi viděl, popovídali jsme si. Není vůbec od věci vyčistit si hlavu, na chvilku si od hokeje odpočinout. Ale volných dní moc není, každý ví, že se musíme připravit na další zápasy ve skupině. Pevně doufám, že je zvládneme," přeje si.

Dnes odpoledne jdou Češi do bitvy s Francií, Sklenička s protivníkem nedávno měl tu čest. "Soupeř je to určitě nepříjemný, protože bojují za každého stavu. Nenechají nám nic zadarmo. Máme s nimi zkušenost, v dubnu jsme u nich hráli dva zápasy Euro Hockey Challenge. Od té doby se sestava Francouzů možná ještě zlepšila," připomene.

Jiří Kalous před duelem s Francií

Sklenička se soustředí na své povinnosti, znovu půjde do duelu s tím, že poctivě odmaká každé střídání. Jeho výkony v dánské metropoli neunikly skautům z NHL ani představitelům klubů ruské Kontinentální ligy. Poptávka po šikovných obráncích s perspektivou je všude velká, David Sklenička by mohl být po turnaji žádaným zbožím. "Já se tohle snažím moc nevnímat," reaguje. "Užívám si, že jsem tady. Na mistrovství světa. Co bude po turnaji, až všechno skončí, to se teprve uvidí. Fakt zatím nic neřeším," ujišťuje.

Už delší dobu se o něm ví, že umí. Sklenička se poměrně brzy prosadil do národního týmu dospělých, teď hraje premiérový šampionát v kariéře. Když k tomu připočteme semifinále Generali play off s Plzní, jednadvacetiletý bek prožívá zatím životní sezonu. "Jelikož jsem se podíval na mistrovství, tak asi ano," usměje se. Podobně je na tom kamarád a plzeňský parťák Michal Moravčík. "Jsme spolu na pokoji, bavíme s o tom hodně. Možná nám to i pomohlo, že jsme v nároďáku takhle ve dvou," uzavírá.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz