Životní střela! září třinecký hrdina Roth. Slavit bude do vypnutí těla

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Hrdinou Ocelářů se stal obránce Vladimír Roth, který v čase 56:03 parádní pumelicí rozsekl dramatickou šestou bitvu a odpálil třinecké mistrovské oslavy. „Životní střela, tady není o čem,” září.

NHL 20

Jak jste viděl klíčovou střelu finále?
Jel jsem do pásma rovnou ze střídačky, takže jsem neviděl přesně, co se stalo za brankou. Jen jsem viděl Martina Růžičku, že puk vybojoval za bránou, tak jsem nijak nebrzdil, prostě mě to tam vyvezlo a poslal jsem to tam.

Mířil jste?
Vůbec ne. Věděl jsem, kde je asi tak branka. A to bylo všechno.

Věřil jste v tu chvíli, že už to udržíte?
Chtěl jsem tomu moc věřit. Hokej je ale ošemetný... Stačí jedna střela. Nebylo by dobré, kdyby srovnali na 3:3. To by s námi určitě zamávalo. Super, že nám to tam spadlo ještě do prázdné branky.

Kde se finále zlomilo? V prodloužení pátého utkání?
Asi ano. Když jsem viděl ty pohledy v šatně, všichni kluci byli úplně vybití, ale přece jenom výhra nám dala nějakou energii a věděl jsem, že Liberec bude unavenější než my. Doufal jsem v to.

Ale zase jste inkasovali jako první.
To nás provázelo celým play off. Nevím, kdy jsme vedli. Jestli jsme potřebovali dostat gól, abychom začali hrát. Ale ukazuje to naši sílu. Pokaždé, když jsme prohrávali, tak jsme to nevzdali a dotáhli.

Bylo důležité, že jste hráli disciplinovaně a nenechali se vyprovokovat?
Oni jsou tím pověstní, dohrávají každý souboj. Kde můžou vyvolat potyčku, tam ji vyvolají. Naštěstí jsme celou sérii drželi nervy na uzdě. Byla to jedna z věcí, která nám v téhle sérii pomohla. Věděli jsme, že Liberec má výborné přesilovky a kdybychom jsme jim je nabízeli nějakou blbostí nebo nedisciplinovaností, tak by to byl průser.

Třinec před sezonou nevyhlašoval útok na titul, nepadala silná slova jako v minulosti. Jak zlato vnímáte?
Takový klub, jakým je Třinec, bude chtít vždy hrát o mistra. A je jedno, zda to vyhlásí, nebo ne. Nemá cenu se za něco schovávat, když máte našlapaný tým. O titul tady budeme chtít hrát každý rok.

Jak dlouho budete slavit tenhle druhý třinecký titul?
Záleží, co tělo zvládne. Až vypne, tak vypne. (směje se)

Sestřih 6. finále HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz