Zjistili jsme, že musíme hrát obětavěji, všímá si Nedorost. Oživil první letku

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Trenér indiánů Ladislav Čihák ho společně se svými asistenty vytáhl sestavou o čtyři patra nahoru, aby pomohl oživit elitní útok. Ostřílenému Václavu Nedorostovi se to povedlo. V kritické chvíli, kdy potřebovala Plzeň v Olomouci nutně urvat čtvrtý zápas čtvrtfinále, skóroval jeho nový parťák Milan Gulaš a vystřelil Škodě vyrovnání.

Nový fanshop

„Chtěli jsme vyhrát. Byli jsme trochu pod tlakem, protože jet domů za stavu 1:3 by nebylo příjemné,“ uvědomuje si 37letý útočník po důležité výhře, díky které Západočeši smazali jednozápasový náskok Hanáků v sérii.

„Nechali jsme tam všechno, myslím, že to byl výborný zápas z obou stran. Nám patřila první třetina, jim ta druhá, až ve třetí ale začaly konečně padat góly,“ shrnul ve zkratce průběh utkání, které se dlouho hrálo bez branek, ale poslední třetina jich přinesla hned pět.

Jaký byl klíč k tomu, že na rozdíl od pátečního utkání to byli právě Plzeňští, kteří těsnou přetahovanou zvládli? „Zjistili jsme, že musíme hrát trochu obětavěji, než jsme hráli v předchozích dvou zápasech. Dneska se to projevilo. Kluci padali do střel po hlavách, měli spoustu zblokovaných střel. Naštěstí jsme to udrželi,“ uvedl.

Plzeň se dostala dvakrát do dvoubrankového vedení, ale Hanáci v obou případech kvapně doskočili. „Nechali jsme je vrátit to zápasu, příště si to musíme víc pohlídat. Nakonec to bylo obrovské drama až do konce. Frodlík (Dominik Frodl, pozn. red.) podal parádní výkon, my jsme to tam vylehali. Bojovali jsme jeden za druhého,“ cenil si Nedorost.

Pro vývoj zbytku utkání byl důležitý faul olomouckého Jana Švrčka ze závěru druhého dějství, za který dostal čtyřminutový trest. Jeho jmenovec a bývalý Kohout Eberle měl totiž po zásahu jeho hole v obličeji krvavý šrám.

Po startu třetí části Plzeň umazala nulu na své straně a dostala se do vedení. Díky brance obránce Conora Allena, na kterou asistoval právě Nedorost. „Druhá pauza to rozdělila, ale zaplaťpánbůh, že jsme v ní dali gól. Trošku nás to nastartovalo, pak jsme dali druhý.“

Nahodil: V prohře se nevrtejme. Začínáme od začátku

Jak byl spokojený s fungováním prvního útoku, který měl pomoct probudit? „Nevím. Kluci jeden zápas nedali gól, a protože jsme byli pod tlakem, tak trenéři trochu zamíchali se sestavou,“ pravil odchovanec Českých Budějovic. 

Olomoučtí si zatím hvězdné duo Gulaš & Kovář dobře stráží. Vědí totiž, že jim stačí dát jednu příležitost a je zle. Jako to v sobotu předvedl první jmenovaný. „Ty nejlepší hráče se vždycky snažíte bránit co nejvíc. U Kovyho (Jana Kováře) a Guliho (Milana Gulaše) to platí,“ věděl Nedorost. 

Nikdo z indiánů ale od Kohoutů nedostane chvíli klidu. „Je to tvrdý. Oni jsou chasníci, jsou velcí, dobře připravení. Není jednoduché se proti nim prosadit, nedají ani metr ledu. Je to typický boj a už to na nás jde taky vidět,“ rekapituluje dosavadní průběh série.

>> Švrček po snížení rýpl do Frodla: Něco tam bylo, pokyvuje

Ještě jednou se série do Olomouce vrátí. Plzeň původně jela na Hanou s plánem, že odveze dvě výhry a doma vše utne. Nakonec musela vzít za vděk jednou výhrou. „Chtěli jsme vést 3:1, kdo by nechtěl, když jede ven na dva zápasy. Po tom pátku jsme ale spokojení, hrozilo totiž, že to bude 3:1 pro Olomouc. Jsme rádi, že teď budeme mít domácí prostředí zase na své straně,“ těší se na úterní zápas bývalý útočník Slovanu Bratislava či doněckého Donbassu.

Jde vidět, že zejména v posledních třech duelech musel být výdej sil pro oba týmy značný. Kolik zbývá v nádrži paliva? „Zregenerujeme, dva dny volna je dost. Jsme dobře trénovaní, vypadá to, že i oni. V tomhle asi nebude mít výhodu nikdo. Asi bude rozhodovat domácí prostředí a vůle týmu, který bude chtít víc,“ předpokládal Nedorost.

Čtvrtfinálová série mezi Plzní a Olomoucí bude mít páté pokračování v úterý od 17 hodin.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz