Zklamání ze Sparty je pořád velké, tvrdí Řepík. Tři dny odpočíval v Římě

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

29. března 2017, 11:07

Václav Jáchim

Maloval si, že se tento týden pustí do semifinále Generali play off, že s pražskou Spartou zaútočí na titul. Jenže Michal Řepík musel stejně jako ostatní kluboví spoluhráči překousnout trpké bleskové vyřazení od Komety. Pražané padli ve čtyřech zápasech, jednoznačně selhali, tohle čekal málokdo. Rychlý bruslař a střelec se teď vrací do činné služby v rámci přípravy národního týmu na MS a věří, že dokáže zahnat nepříjemné pocity. "Pořád ve mně převažuje zklamání, zvlášť když člověk vidí hokej v televizi. Je škoda, že jsme takhle rychle vypadli. Ale je to sport, nedá se nic dělat," konstatuje.

Když má čas, sedne před obrazovku a mrkne na play off. "Mrzí mě, že už jsme se Spartou vypadli. Není to tak, že bych vyloženě sedl na gauč a čekal u televize, až se začne, to ne. Ale pokud je možnost, rád se mrknu. Hokej mám rád, sleduju ho pořád," povídá. Kdo podle něj získá titul? "Svého favorita nemám, vyhraje ten nejlepší. Samozřejmě, minulý rok jsem byl v Liberci, uvidíme, jestli mají kluci dobře našlápnuto. Je možné, že titul zase získají."

Když jsem dostal pozvánku do reprezentace, moc jsem se těšil

K největším favoritům patřila Sparta, jenomže tu Kometa sfoukla neskutečným způsobem. Řepík si poté raději odjel vyčistit hlavu, frustrace ze šokujícího výsledku byla pořádná. "S manželkou jsme si dali krátkou dovolenou v Římě, byly to rychlé tři dny. Chtěl jsem všechno vypustit z hlavy, abych na nic nemusel myslet. I tak to bylo celkem těžké, smutek tam pořád je," připomíná. Pobyt v hlavním městě Itálie znamenal pro účastníka loňského mistrovství světa příjemnou změnu. "Prošli jsme celé město křížem krážem, až mě trošku bolí nohy. Chodili jsme po památkách, byli jsme se podívat na Koloseum, na Fontáně di Trevi a podobně. Užili jsme si to. Do Itálie jsem jel podruhé v životě, Řím je krásné město."

Do Prahy se vrátil v neděli, dva dny poté poprvé trénoval s národním mužstvem. "Když jsem dostal pozvánku, moc jsem se těšil. Myslím, že mi to může pomoci. Po vyřazení se Spartou přijdu na jiné myšlenky a hlavně neskončím sezonu. Mám šanci pokračovat, letos jsem toho moc neodehrál." Příprava na vrchol sezony bude dlouhá, pro Michala určitě novinka. "Sám jsem zvědav. Zažiju to poprvé, uvidíme, jestli to bude pro mě třeba těch pět neděl. Já se o to každopádně pokusím. Teď je v týmu jiná parta kluků, nicméně v kabině bude zase legrace. Tento a příští týden máme vždy čtyři tréninky, víc toho bude až před zápasy s Nory v Chomutově," reaguje.

Další angažmá? Můj agent se spojí s Traktorem, jestli o mě bude zájem

Jiní hokejisté potřebují doplnit síly, na přelomu března a dubna je znát hromada sehraných utkání. Řepík má v tomto směru letos výhodu. Vzhledem ke žloutence a zranění ramena podstoupil dlouhou pauzu, soutěžní bitvy válel zase až po Vánocích. "Cítím se v pohodě. Jasně, když jsem po čtyřech měsících začínal hrát, bylo to těžké. Ale bylo to lepší a lepší, nepřipadal jsem si nějak moc unavený. Nevím, jestli je to moje výhoda, sil bych však měl mít víc. Kluci hráli nějakých 80 zápasů, já jich absolvoval 30 nebo 35. Takže rozdíl tam je velký," uznává. Motivaci má jasnou. Loni poprvé okusil mistrovství světa, letos chce také! "Moc se těším a udělám všechno, abych odváděl dobré výkony a přesvědčil trenéry, že na to mám. Paříž, to je velké lákadlo!" ujišťuje.

Jeho myšlenky míří výhradně k reprezentaci, zároveň ale také někdejší útočník Floridy či Liberce zvažuje další budoucnost. Lépe řečeno, v kapse má smlouvu s Traktorem Čeljabinsk, kde nakrojil letošní ročník, nicméně český reprezentant čeká na potvrzení ze strany ruského klubu. Žije trošku v nejistotě. "Je to v řešení. Zatím jsme se o tom moc nebavili. Agent mě v play off nechtěl otravovat, pak jsem byl pryč. Uvidíme, co bude dál. Můj zástupce Vláďa Vůjtek se spojí s Traktorem, jestli o mě bude dál zájem. Když jsem ukončoval smlouvu, podepsal jsem hned na další sezonu. Ale sám nevím, jak to dopadne," uzavírá.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz