Zklamaný Lev po konci sezony: Bolí to hodně, ale nechci kopat do týmu

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

25. března 2019, 21:21

Adam Bagar

Loni padli 0:4 na zápasy s Brnem. Letos stejným výsledkem s Třincem. Hokejisté Vítkovic znovu neuhráli ve čtvrtfinále jediné vítězství a sezona pro ně končí bez fanfár! „Je to pro nás velké zklamání. Chtěli jsme být důstojnějším soupeřem, bolí to hodně,“ přiznává útočník Jakub Lev.

Týden hokeje 2022

Po loňské sérii s Kometou padala slova jako ostuda, jak to hodnotíte teď?
Nechci říkat ostuda nebo nějakým způsobem kopat do týmu. Myslím si, že každý udělal, co mohl. Bohužel to prostě nevyšlo, Třinec byl lepší a efektivnější. Sérii vyhrál zaslouženě.

Byla na ledě hodně znát kvalita Třince?
(pokyvuje) Bylo znát, že má hodně kvalitní mančaft a všechny lajny vyrovnané. V podstatě kdokoliv tam může udeřit a rozhodnout. Bohužel v této sérii měli lepší formu a větší kvalitu než my.

Pohořeli jste i na neproměňování šancí?
Přesně tak, pohořeli jsme na svých šancích, i když Třinec jich měl v sérii více. Oni když si nějaké vytvořili, tak je využili. Z těch šancí, které jsme měli, jsme toho ale měli vytěžit více. Tohle byl základní kámen úrazu.

Čím si to vysvětlujete? Góly dávala jen jedna lajna...
Je to tak, bohužel se nám play off tolik nepovedlo, jak jsme chtěli a očekávali. Musíme si z toho vzít ponaučení do dalších sérií play off a dalších ročníků.

Klíčové byly také přesilovky. Ve čtvrtém utkání byl ten rozdíl nejmarkantnější, že?
Třinec měl zkrátka větší kvalitu a využil své šance. Jak v přesilovkách, tak při hře pět na pět.

Zápas ozdobila i rvačka. Překvapilo vás, že si to Peter Trška rozdal právě s Jiřím Polanským?
V play off se stává, že i techničtější hráči do toho jdou. Prostě to tak vyšlo, že do toho šli tihle dva hráči.

Bitka v derby! Trška si to rozdal s Polanským

Věřil jste, že by to mohlo tým nakopnout?
Myslel jsem, že nás nejvíc nakopne gól na 3:2 od Honzy Schleisse. Bohužel pak jsme tam nějaké šance měli, ale stejně jako v předchozím zápase jsme Třinec dotáhnout nedokázali. Což rozhodlo oba domácí zápasy.

Nemrzí vás, že jste neuhráli o tři body víc a nešli raději na Plzeň?
Takhle bych vůbec nepřemýšlel. Prostě jsme skončili sedmí, přešli přes Spartu a narazili na Třinec. Je úplně jedno, jestli to byla Plzeň, Brno, nebo Třinec. Kvalitu mají všichni.

Jak byste zhodnotil celou sezonu?
Samozřejmě naším cílem bylo postoupit mezi osm nejlepších. Doufali jsme, že uděláme zase krok dopředu oproti loňsku. Bohužel se to nepovedlo. Ale nemyslím si, že by to byl nějaký propadák nebo průser. Na druhou stranu nemůžu ani říct, že to byla skvělá sezona.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz