Zklamaný Řepík: Bronz pro mě nic moc neznamená. Zabojuje o MS?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

16. dubna 2021, 12:50

Adam Bagar

Sparta letos moc chtěla zlomit čtrnáctileté čekání na mistrovský titul, ale bude muset minimálně další rok čekat. V semifinále totiž padla 3:4 na zápasy s Libercem a místo vytouženého zlata převzala „jen“ bronz. V klíčové sedmé partii doma prohrála 1:2, o její jediný gól se postaral kapitán Michal Řepík.

„Zklamání je velké. Bohužel jsme si sérii prohráli v úvodních dvou zápasech a v první polovině rozhodujícího sedmého utkání, která vypadala podobně. Liberec má zkušený tým, který tyhle vypjaté boje za poslední roky zažil mockrát. Nestačilo to,“ smutní 32letý útočník.

Sparta vstoupila do semifinále hodně mizerně, třemi porážkami. Manko však smazala a mohla jako první v historii extraligového play off předvést obrat ze stavu 0:3 na zápasy. „Jsem hrdý na kluky, že to nezabalili a dotáhli na 3:3. Klobouk dolů, jak jsme se do série vrátili.“

Poslední krok ale nezvládla a nezlomila prokletí sedmých duelů, prohrála všech pět. „Mentálně nebylo vůbec lehké dotahovat sérii, ale cítil jsem se celkem v pohodě. Škoda, že jsme od začátku nehráli jako ve čtvrtém až šestém utkání, možná by to bylo jiné,“ přemýšlí Řepík.

Zatímco v základní části svěřenci trenérů Miloslava Hořavy a Josefa Jandače váleli v početních výhodách, proti Liberci se v nich trápili. „Přesilovky se nám moc nedařily, pomohli jsme si v nich jenom v prodloužení pátého utkání. Oni v nich byli lepší,“ přiznává Michal Řepík.

Bronz nevnímá ani jako malou útěchu na obrovské zklamání. „Popravdě jsem ani nevěděl, že se dávají bronzové medaile. Pro mě nic moc neznamená. Spíš jsem rád, že jsme vyhráli základní část, kterou jsme odehráli výborně, a kvalifikovali se do Ligy mistrů,“ prozrazuje.

Řepík před pěti lety pod Ještědem slavil titul, pořád tam má spoustu kamarádů, a tak má jasno, komu bude ve finále s Oceláři fandit. „Když jsme se zdravili na konci zápasu, tak jsem přál klukům z Liberce hodně štěstí a říkal jim, že když už nás porazili, tak ať to vyhrají celé,“ líčí.

Zkušený útočník navázal na 53 bodů (26+27) ze základní části, v 11 utkáních nasbíral 13 bodů (6+7) a vede produktivitu play off. Lze tak čekat zájem od reprezentačního kouče Filipa Pešána. „Manželku s dítětem mám v Kanadě, v této situaci to pro mě bude těžké rozhodování.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz