Zkouška u Ocelářů. O smlouvu bojuje bývalý útočník Olomouce či Vervy

Foto: hcverva.cz

Hokejisté Třince budují zajímavý kádr, pokusí se do něj prosadit i Juraj Mikúš. Zkušený útočník, jenž nedávno nastupoval za Olomouc nebo Litvínov, je u Ocelářů na zkoušce. Hokej.cz to potvrdil sportovní ředitel Jan Peterek.

Chance liga na Hokejka TV

Mikúš se v průběhu loňské sezony s Tipsport extraligou rozloučil. Za Litvínov absolvoval 25 soutěžních duelů, přičemž zaznamenal  tři góly a pět nahrávek, poté s ním vedení Vervy ukončilo spolupráci a slovenský reprezentant následně dokončil ročník ve Zvolenu.

Teď se Mikúš pokouší o návrat na tuzemská kluziště, vybral si k tomu jeden z elitních klubů. „Juraj je u nás na zkoušce, která není časově omezená," informoval Jan Peterek s tím, že ostřílený útočník naskočí do utkání Generali Česká Cupu.

Hlavní trenér Václav Varaďa má nabitý kádr, navíc se mluví o možném příchodu Filipa Zadiny nebo kanadského mladíka Joea Velena. Zájem hrát za Oceláře vyjádřil také slovenský útočník Marko Daňo. Mikúše ale oslovila možnost říci si o smlouvu, je připraven o ni bojovat. „Dostane prostor a pak padne rozhodnutí," doplnil Peterek.

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

Třiatřicetiletý rodák ze Skalice má za sebou povedené roky. Válel za farmu Los Angeles nebo finské Turku, ruskou Kontinentální ligu hrál za Rigu, Spartak Moskva, Lva z Popradu i z Prahy nebo za Slovan Bratislava.

V období 2014-16 si musel dát nucenou pauzu, příčinou byly vážné zdravotní potíže. Poté Mikúš posílil Olomouc a hrál velmi dobře, během 33 utkání sezony 2016-17 si připsal 22 bodů. V průběhu ročníku 2017-18 přešel ze Slovanu Bratislava,do Litvínova a Vervě byl věrný až do zmíněného rozchodu v uplynulé sezoně.

Vicemistr světa 2002, jehož mladší bratr Tomáš působí v Karlových Varech, startoval celkem na šesti světových šampionátech dospělých. Mistr slovenské extraligy 2008 hrál prozatím naposledy za slovenský Zvolen, kde do předčasného ukončení Tipsport ligy stihl 14 utkání, šest branek a čtyři asistence.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz