Zkrat Lakatoše? Vítkovicím zlomil vaz. Ať si sáhne do svědomí, hlásí Kempný

Foto: Lukáš Kaboň, hc-vitkovice.cz

4. února 2023, 14:00

Jan Šimek

Páteční šlágr Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a Spartou rozhodlo řádění Dominika Lakatoše, který v půlce třetí třetiny zmlátil sparťanského beka Davida Němečka. Od rozhodčích si za svou agresivitu vysloužil trest na pět minut a do konce utkání. Pražané dlouhou přesilovku využili, z Vítkovic si tak odvezli cenné vítězství 4:3. „Zkratové jednání Dominika Lakatoše nás stálo zápas,“ přiznal vítkovický kouč Miloš Holaň.

„Utkání se mi hodnotí velmi špatně, protože jsme nezvládli závěr a zbytečně jsme prohráli. Měli jsme to dobře rozehrané, ale přišlo zbytečné vyloučení, a proto jsme zápas prohráli,“ má jasno Richard Jarůšek, čerstvá posila Vítkovic.

Ta se hned v prvním duelu za ostravský celek uvedla gólem. „Hezké, ale k čemu to bylo? Raději bych bral výhru,“ hlásí bez váhání. Šlágr Vítkovic se Spartou rozhodl zkrat domácího útočníka Dominika Lakatoše, který ve 49. minutě za stavu 3:3 řádil.

Pěstmi naložil sparťanskému bekovi Davidu Němečkovi. Ten se prát nechtěl, zatímco rozdováděný Lakatoš ano. Za své jednání od sudích vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Sparťané pak v dlouhé přesilovce rozhodli o vítězství, které jim gólem na 4:3 zařídil Roman Horák.

„Byla tam střela po odpískání, což se nedělá, a pak se to rozjelo. Laky je temperamentní hráč, v šatně se nám pak omluvil, ale byla to zbytečná chyba, která nás stála zápas,“ přiznává Jarůšek.

Lakatošův atak nechápal ani sparťanský zadák Michal Kempný. „Ať se na mě nikdo nezlobí, ale v hokeji fungují pravidla nebo fair play... Aby předvedl, co předvedl, to se nedělá... Ať si sáhne do svědomí,“ hlásí.

David Němeček dostal od vítkovické hvězdy tvrdě naloženo. „Nebylo jeho záminkou se prát. Sami jste to viděli: Stál mezi nimi rozhodčí. Kdyby to byla jedna rána, čert to vem, ale těch ran bylo minimálně deset. Hráč může mít jakoukoliv frustraci, ale tohle se nesmí stát,“ má jasno dvaatřicetiletý obránce.

Ten svým gólem na 3:3 narýsoval Spartě cestu k obratu. „Jsem rád, že mi to tam spadlo. Byl to důležitý gól, vážím si ho, ale cennější je výhra za tři body,. Každopádně to nebylo vůbec jednoduché utkání. Byla to dřina celých 60 minut. Tahali jsme se pořád o gól, ale naštěstí to skončilo se šťastným koncem pro nás. Jsou to šťastné tři body,“ dodává Kempný.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz