ZLATO PO 10 LETECH: Češi připravili Rusy o zlatý hattrick. Jak vypadalo finále?

Foto: twitter.com/narodnitym

23. května 12:00

Jan Šimek

Z toho příběhu mrazí dosud. Přesně před 10 lety stála česká reprezentace na mistrovství světa v Německu na okraji propasti. Mnozí národní tým odepisovali, ale parta kolem Jaromíra Jágra a kapitána Tomáše Rolinka se neskutečně semkla a dokráčela na světový trůn. Připomeňte si památné finále, ve kterém čeští hokejisté zaskočili silnou ruskou mašinu.

partneři českého hokeje

Sborná po dvou triumfech v řadě na mistrovství světa moc toužila po zlatém hattricku, v týmu měla světová esa jako Pavla Dajcuka, Alexandra Ovečkina či Jevgenije Malkina a další excelentní borce.

Český tým ale favorita dokonale zaskočil. Ruské plány naboural hned po dvaceti sekundách pohotovou trefou Jakub Klepiš, v závěru druhé třetiny přidal druhý gól Tomáš Rolinek.

Pak přišel mohutný tlak sborné, ale obětaví Češi skvěle odolávali. Přesně 35 sekund před koncem sice snížil Pavel Dacjuk, ale to už bylo pozdě. Národní mužstvo pod vedením Vladimíra Růžičky Rusům vyrovnat nedovolilo a pohádkový příběh podceňovaného výběru dostal zlatou tečku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz