Zlatý Maleček si góly nepočítal. Před finále jsem nemohl spát, přiznává

Foto: ČOV / Václav Pancer

(LAUSANNE, od našeho zpravodaje) V posledních měsících na sebe upozornil vynikajícími výkony na reprezentační scéně, teď je karlovarský gólman Štěpán Maleček potvrdil na Olympijských hrách mládeže. Vychytal si totiž zlatou medaili z turnaje tři na tři!

Esport hokejová liga

„Nádhera, nevím, jak to popsat slovy,“ říká nadšeně Maleček po zisku olympijského zlata. „Znamená to pro mě hodně. Trvalo mi docela dlouho, než jsem si uvědomil, že jsem na olympijských hrách. Ale je to obrovský zážitek, přál bych každému, aby si to zažil.“

Český brankář byl jednou z hlavních tváří zeleného týmu, který měl nejlepší defenzívu ze všech. Vítězové turnaje inkasovali v devíti zápasech padesát gólů, což je při některých bláznivých výsledcích parádní číslo.

Parádní čísla měl i Štěpán Maleček. Nebo spíš – by měl, kdyby se na turnaji počítaly individuální statistiky. Maleček třeba v semifinále nedostal branku, ve finále jednu, stejně jako v prvním zápase.

„Upřímně jsem nepočítal, kolik jsem dostal gólů. Měl jsem dny, kdy se dařilo, a pak zase dny, kdy se nedařilo. Jsem ale docela spokojený, až na dva zápasy, které se mi moc nepovedly,“ přiznává.

Foto: ČOV / Václav Pancer

Před finále na něj ovšem dolehla tíha okamžiku. „Nemohl jsem vůbec spát, byl jsem strašně nervózní. Když jsem ale vešel do chodby, tak se ve mně ta nervozita změnila v takovou nabuzenost a měl jsem strašnou chuť jít hrát,“ povídá gólman Karlových Varů.

Hokej tři na tři mu evidentně sedl. „Je to zábavnější a člověk se naučí být pořád soustředěný, nekoukat okolo a zahledět se do hry. Dobrá zkušenost,“ libuje si.

Zlato z „malé“ olympiády má tedy v kapse. A co jeho další mety? „Nejvíc bych chtěl v dospělosti na olympiádu za český nároďák a vyhrát Stanleyův pohár. Ale to jsou takové sny,“ usmívá se Maleček.

Foto: ČOV / Václav Pancer

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz