Zlepšit disciplínu! velí Faksa. Čechy nakopl „hradecký“ faul

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

17. května 11:25

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Útočník Radek Faksa si proti Lotyšsku odbyl premiéru na letošním světovém šampionátu v Bratislavě, k vítěznému obratu pomohl jednou asistencí.

Nový fanshop

Pětadvacetiletého hokejistu trápily menší zdravotní problémy, od Dallasu dostal zelenou až pro čtvrteční zápas. Naskočil ve druhé útočné formaci po boku dalších borců z NHL, Ondřeje Paláta a Jakuba Vrány. Ačkoli je zastínila elitní formace, nevedli si vůbec špatně.

Na konci zdařilé druhé dvacetiminutovky se postarali o vítězný gól. „Radko Gudas to dobře nahodil, chtěl jsem to trošku tečovat, nebo zastavit a vystřelit. Obránce mě sice zblokoval, ale Kuba Vrána si kotouč našel a zasunul na vzdálenější tyč," popisuje Radek Faksa.

Češi zvítězili 6:3, jenže po první části ztráceli dvě branky a nevypadalo to s nimi vůbec dobře. „To se někdy stane. Oba góly jsme dostali z oslabení, to se nám nesmí stávat. Nesmíme být tak moc vylučovaní, je potřeba hrát disciplinovaněji," velí pětadvacetiletý útočník.

„Ale něco jsme si v šatně řekli a začali to plnit," těší Faksu. Čechům pomohlo vyloučení hradeckého Marise Bičevskise, který u mantinelu trefil do hlavy Michala Řepíka a musel pod sprchy. „Dali jsme první gól, což nám strašně pomohlo," říká s úlevou posila nároďáku.

„V dlouhé přesilové hře jsme nastavili hru na naši stranu, dali jsme gól a pak už se vezli na vítězné vlně. Hráli jsme jednoduše, vytvářeli si šance... Všechno se otočilo a pak už jsme utkání měli pod kontrolou," dodává Faksa. Jeho tým už dnes od 20:15 čeká duel s Italy.

Při dotazu, co zlepšit, má okamžitě jasno. „Disciplinovanost! Ta hraje velkou roli. Hodně týmů už přesilovky umí, dost těžko se to brání. Tohle se nesmí opakovat. Každý zápas nebudeme otáčet, není to taky nic jednoduchého ze stavu 0:2," zakončuje Radek Faksa.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz