Zlín hlásí posilu ze Švédska, k Beranům míří útočník Palmberg

Foto: hokej.zlin.cz

Vedení zlínského klubu netajilo zájem posílit kádr o kvalitního útočníka, Berani věří, že ho našli na severu Evropy. Do Baťova města míří ze Švédska centr Rickard Palmberg, který dosud oblékal dres týmu Timra IK. Zlínský klub o tom informuje na svém webu.

Nový fanshop

Za příchodem zkušeného ofenzivního hráče stojí generální manažer Martin Hosták, který v minulosti hrál švédskou nejvyšší soutěž a ve Skandinávii má spoustu kvalitních kontaktů. 

„Jsme rádi, že jednání byla úspěšná. Věříme, že Rickard bude velkým přínosem pro náš klub. Osobně jsem se na něj jel podívat do Švédska, patřil k výrazným oporám Timry a svými výkony nás přesvědčil o nesporných kvalitách," uvedl Hosták na webových stránkách zlínského klubu.

Jednatřicetiletý odchovanec týmu Lidingö Vikings HC strávil většinu kariéry ve švédských nižších soutěžích. Hrál za juniorku Linköpingu, poté třetí nejvyšší soutěž v Mjölby, Skövde, Mariestadu či v Nybro. Švédskou Allsvenskan, tedy druhou nejvyšší po SHL, pak okusil ve slavném Södertälje SK či v týmu HC Vita Hästen.

Loni Palmberg přešel do klubu Timra IK, v uplynulé sezoně SHL sehrál 46 utkání, zaznamenal devět branek a 22 nahrávek. Další starty přidal v baráži o udržení. Nyní se chystá na první zahraniční angažmá.

„S Rickardem počítáme na pozici centra do prvních dvou řad a jsme přesvědčeni, že bude jedním z pilířů útoku. Rovněž pro fanoušky bude atraktivní vidět ve zlínském dresu premiérově švédského hokejistu," doplnil Martin Hosták.

Palmberg se bude na nové působiště chystat individuálně. Do Zlína dorazí koncem července a s Berany poté vybruslí společně na led. Podobný model během letních měsíců uplatní také lotyšský obránce Ralfs Freibergs.

Aktuální kádr PSG Berani Zlín před sezonou 2019-20:

Brankáři:
Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének

Obránci:
Lukáš Buchta, Jan Dluhoš, Jakub Ferenc, Ralfs Freiberg, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, Martin Padrnos, David Nosek, Dalibor Řezníček, Tomáš Žižka.

Útočníci:
Jan Dufek, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Rickard Palmberg, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz