Zlín neobsadí pozici po Hostákovi. Co rekonstrukce zimního stadionu?

Foto: Karolína Václavková, beranizlin.cz

Představitelé extraligového Zlína na úterní tiskové konferenci představili cíle pro nadcházející sezonu 2020/21, která bude pro Berany jubilejní čtyřicátou v řadě mezi tuzemskou elitou.

Chance liga na Hokejka TV

„Naším cílem bude sezonu ustát po ekonomické stránce a vyrovnaný rozpočet na konci roku. Nebude to jednoduché nejen pro nás, ale pro všechny extraligové kluby,“ přiznává prezident prezídia a člen představenstva klubu Jiří Korec, jenž je zároveň zlínským primátorem.

„I z uvedeného důvodu neobsadíme pozici generálního manažera. Nebylo by správné na ní někoho platit, když samotní hráči šli s platy dolů,“ říká Korec k postu, jenž poslední tři roky zastával Martin Hosták. V červenci však i kvůli manažerským chybám dostal padáka.

„Dalším cílem letošního ročníku je postup do play off. Věřím, že náš tým plný odchovanců to zvládne,“ dodává Korec. Berani v létě neposilovali, ale zároveň udrželi mužstvo pohromadě. Loučili se pouze Ralfs Freibergs, Lukáš Buchta, Valentin Claireaux a Michal Popelka.

„Odchody Freibergse a Claireauxe samozřejmě mrzí, ale není to nic fatální. Jsme pozitivní, neboť jsme udrželi klíčové hráče. Smlouvy podepsali Okál, Honejsek, Šlahař a další. To bylo pro nás stěžejní. Tým je silný, což se ukázalo i v přípravě,“ líčí kouč Robert Svoboda.

Ševci sehráli před startem extraligy devět utkání s bilancí pěti vítězství a čtyř porážek, z toho osm duelů v rámci Generali Česká Cupu. „Letní pohár měl extraligové parametry. Dokázali jsme postoupit ze skupiny a málem došli až do semifinále,“ těší šéfa zlínské střídačky.

Berani budou znovu kousat. „Chceme se jednoznačně dostat do play off a nejlépe tak, abychom začínali vyřazovací boje doma. Už se těším, až extraliga začne a bude se řešit jen hokej a ne věci okolo,“ hlásí útočník Pavel Kubiš, jehož čeká už sedmnáctá sezona v dresu Zlína.

Mimořádná opatření proti šíření koronaviru dovolí, aby zápasy na Zimním stadionu Luďka Čajky sledovalo jen 3 300 diváků. „Na první utkání dáme do prodeje 300 kusů vstupenek na stání, sezení zatím nebude v prodeji,“ říká marketingový manažer klubu Libor Kožík.

A došlo také na téma rekonstrukce zlínského hokejového stánku. „V březnu nebo dubnu 2021 bychom mohli mít hotovou projektovou dokumentaci na rekonstrukci a stavební povolení. V ideálním případě by se začalo s rekonstrukcí na podzim roku 2021,“ prozrazuje Korec.

Je možné, že Zlín odehraje jednu sezonu mimo svůj zimní stadion

„Je možné, že při tzv. kratší variantě rekonstrukce bychom jednu sezonu odehráli mimo náš zimní stadion,“ doplňuje na závěr 34letý prezident zlínského klubu s tím, že se Berani chtějí spolehnout rovněž na finanční pomoc od kraje a státu, se kterými ještě povede jednání.

Soupiska týmu

Brankáři:
Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének. 

Obránci:
Tomáš Žižka, David Nosek, Dalibor Řezníček, Jakub Ferenc, Daniel Gazda, Martin Novotný, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Jiří Suhrada. 

Útočníci:
Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jan Dufek, Jakub Šlahař, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Štěpán Fryšara, Pavel Sedláček, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Vojtěch Dobiáš, Matěj Sebera, Jiří Goiš.

Změny v kádru

Příchody: Jiří Suhrada (O, jun. Tappara, FIN), Jan Dluhoš (O, Poruba), Jiří Goiš (Ú, Přerov), Jiří Karafiát (Ú, Vsetín), Jan Václavek (Ú, Třebíč).

Odchody: Ralfs Freibergs (O, Kometa), Lukáš Buchta (O, Slavia), Valentin Claireaux (Ú, Pardubice), Michal Popelka (Ú, Nice, FRA).

Přípravné zápasy

Zlín 4:3 Vítkovice
Přerov 0:6 Zlín
Třinec 5:2 Zlín
Zlín 4:0 Třinec
Vítkovice 5:3 Zlín
Zlín 4:1 Přerov
Zlín 4:2 Pardubice
Pardubice 5:2 Zlín
Zlín 1:5 Kometa

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz