Zlín šachoval s brankáři. Správný krok, tvrdí Svoboda. Bartošák: Přijde mi to nefér

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Nevídanou rošádu v brankovišti předvedl v pátečním utkání na vítkovickém ledě Zlín. V brance Beranů začal Jakub Sedláček, jenže odchytal necelých šest minut a po dvou inkasovaných gólech ho vystřídal jeho parťák Tomáš Štůrala. Ten v brance nezůstal ani čtvrthodinku, během níž nakoupil tři zásahy a po první třetině šel ven. Utkání tedy nakonec dochytal opět Jakub Sedláček. „Chudák Sedlo si to musel jít vyžrat,“ rýpl si domácí gólman Patrik Bartošák.

Nový fanshop

„Rozhodla první třetina. Podařilo se nám dobře vstoupit do zápasu. Rychle jsme vedli 1:0, ale ob jedno nebo druhé střídání se Vítkovicím podařilo vyrovnat, a pak jim tam spadlo snad úplně všechno, co dali na bránu a de facto bylo o zápase rozhodnuto,“ přiznává zlínský bek David Nosek.

„My jsme se s tím ve druhé třetině chtěli pokusit něco udělat. Myslím, že prvních deset minut jsme měli slušný tlak i šance, bohužel nedali jsme gól a nepodařilo se nám snížit, takže si to Vítkovice pohlídaly,“ dodává.

Defenziva Beranů působila snadno prostupně. „Chtěli jsme hrát hrát defenzivně, ale zároveň jsme chtěli být aktivní. Vítkovice nás potrestaly ze dvou brejků, a pak ji tam spadl nějaký šťastný gól a náskok už byl velký,“ krčí rameny. Nepomohly ani dvě změny brankáře. „Někdy se to prostě stává. Nám zápas nevyšel. Vítkovicím tam v první třetině spadlo všechno,“ připomíná Nosek. 

Rošádu ve zlínském brankovišti, kdy Jakuba Sedláčka nahradil Tomáš Štůrala, aby po první třetině do utkání naskočil znovu Sedláček, vysvětloval na tiskové konferenci kouč Beranů Robert Svoboda. „Změna nepřinesla kýžený efekt. Tomáš nebyl úplně v pohodě, aby Kubu nahradil. Po dohodě s trenérem brankářů jsme se rozhodli Kubu vrátit do branky zpátky a asi jsme se rozhodli správně,“ pokyvuje Svoboda.

Sedlo si to musel jít vyžrat, nechápe Bartošák

Co na situaci v opačném brankovišti říkal vítkovický gólman Patrik Bartošák? „Zajímavé. Stát se to mně, asi bych nebyl nadšený. Když už je gólman stažený, což se Sedlovi stalo hned na začátku, měl by zůstat na střídačce. Přijde mi nefér pouštět ho tam zpátky, ale nejsem trenér Zlína a nepřísluší mi to hodnotit,“ hlásí.

„Určitě bych ale nebyl nadšený, kdybych byl stažený ven z brány a posléze byl vpuštěn zpátky, abych zastavil rozjetý vlak, kterým jsme po první třetině byli. Chudák Sedlo si to musel jít vyžrat,“ doplňuje Bartošák, který v utkání zlikvidoval 49 zlínských střel.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz