Zlín – Vsetín 0:3. Zrušené derby na Zubr Cupu bylo kontumováno

Foto: hokej.zlin.cz

Dnes večer se mělo v rámci přerovského Zubr Cupu odehrát pikantní derby mezi Zlínem a Vsetínem, ale kvůli bezpečnostním rizikům bylo už dřív zrušeno. Jak si s tím poradili pořadatelé turnaje?

NHL 20

„Zápas mezi Zlínem a Vsetínem se kontumoval poměrem 3:0 ve prospěch Vsetína,“ objasnili Zubři na svých webových stránkách. Berani byli domácím týmem a tudíž pořadatelem, v rámci podpory hokeje v regionu chtěli derby sehrát v Uherském Hradišti.

Jenže bezpečnostní složky označily zápas za příliš rizikový a tamní klub se rozhodl od dohody o pořádání utkání odstoupit. Ze stejných důvodů odmítl rovněž Přerov, Vsetín nemohl pikantní bitvu uspořádat kvůli probíhající rekonstrukci a „ne“ musel říct i Zlín.

„Věřím, že v příští sezoně už nebude nic bránit tomu, aby se derby ve Zlíně i na Lapači odehrála.“

„Rozhodování pro nás bylo velmi těžké, rádi bychom zápas kvůli fanouškům hráli, ale rizika jsou příliš velká. V daném týdnu jsou v regionu další velké akce, Barum Rally a Trnkobraní, které nepřímo ovlivňují organizační a bezpečnostní záležitosti utkání.

Ty by byly nejnáročnější za několik posledních let, vyšší než zápasy s Kometou či Olomoucí, což s sebou nese nemalé náklady,“ vysvětloval na klubovém webu generální manažer klubu Martin Hosták s tím, že změna termínu by přinesla ještě víc problémů.

Vsetín má nakročeno k triumfu na Zubr Cupu

„Bohužel okolnosti ani letos valašskému derby nepřály. Mrzí nás to hlavně kvůli fanouškům, na utkání se těšil celý region. Věřím, že v příští sezoně už nebude nic bránit tomu, aby se derby ve Zlíně i na Lapači odehrála,“ uvedl vsetínský jednatel Daniel Tobola.

Vsetín má díky kontumační výhře a povedenému vstupu do turnaje nakročeno k celkovému triumfu, na úvod totiž porazil domácí Přerov 3:1 a čeká ho už jen zápas se Slavií. Ta začala na Zimním stadionu Luďka Čajky, kde ji srazil v čase 59:45 Bedřich Köhler.

Další program ZUBR Cupu 2019

Středa 14. srpna:
18:00 HC ZUBR Přerov – HC Slavia Praha

Čtvrtek 15. srpna:
17:00 VHK ROBE Vsetín – HC Slavia Praha (ve Vsetíně)
18:00 HC ZUBR Přerov – PSG Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz