Zlín ztratil opory, ale věří v play off. Kaňkou skvělé přípravy je ztráta Okála

Foto: hokej.zlin.cz

Ve Zlíně budou slavit 90 let od založení tamního hokeje a přes odchody opor myslí na postup do play off. Na tiskové konferenci to uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Nový fanshop

„Klub je nyní ve skvělé kondici a rozpočet bude zhruba srovnatelný s loňskem. Chceme, aby hráči ve Zlíně byli hrdí na to, že jsou Berani. Budeme znovu spoléhat na odchovance. Naším cílem je zahrát si vyřazovací boje a být na ně co nejlépe připraveni, aby na nás fanoušci byli hrdí," hlásil Hosták před jednapadesátou sezonou Zlína v nejvyšší soutěži.

„Chceme, aby hráči ve Zlíně byli hrdí na to, že jsou Berani."

Do ní Berani nastoupí bez několika opor posledních ročníků. Brankář Libor Kašík odešel do KHL, střelec Roberts Bukarts pod Javorový, reprezentant David Šťastný do Mladé Boleslavi a kapitán Ondřej Veselý ukončil kariéru. Nahradili je gólman Jakub Sedláček a útočníci Jakub Herman, Michal Poletín, navrátilec Nicolas Werbik či Lotyš Edgars Kulda.

PREVIEW: Zlín ztratil největší hvězdy. Zopakuje přesto play off? »

„Podařilo se nám přivést Kubu Sedláčka po zahraničním angažmá zpátky do Zlína a věřím, že stoprocentně zaskočí za Libora Kašíka. Doufáme, že i další příchozí hráči budou posilami. I přes odchody jsme si jisti, že výsledky v nové sezoně budou dobré a hlavně nezklameme naše fanoušky,“ uvedl ke změnám sportovní manažer a jednatel klubu Jiří Šolc.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Novým kapitánem týmu se stal zkušený zadák Tomáš Žižka, který v extralize načne už svou devatenáctou sezonu. „Je to určitá zodpovědnost, ale je nás tady víc zkušených. Společně se dělíme o velení a příliš se tím pádem nemění. Řekli jsme si, co je potřeba,“ líčil osmatřicetiletý bek. „Hrát hokej v mých letech je čím dál těžší, ale cítím se dobře,“ dodal.

„Hrát hokej v mých letech je čím dál těžší, ale cítím se dobře.“

Zlínští, kteří budou v extralize nově hrát pod názvem PSG Berani Zlín, jdou do nové sezony v dobré náladě, kterou jim dodaly výsledky přípravných zápasů. Z osmi ztratili jediný, když nestačili na Nové Zámky. Jinak ale obhájili prvenství na Zubr Cupu, dvakrát porazili v malém derby Olomouc a stejnou bilanci měli i se Znojmem, které působí v EBEL.

Nový název a staronový partner. Z ševců jsou PSG Berani Zlín »

„Příprava proběhla podle našich představ, výsledky se vydařily a převažuje pozitivita. Přístup hráčů byl skvělý, produktivita taky velmi dobrá,“ pokyvoval spokojeně hlavní trenér Robert Svoboda. Jedinou černou kaňkou je zranění Zdeňka Okála. „Je to nepříjemné, ale sám Zdeněk věří, že se brzy vrátí na led. Na začátku sezony ale rozhodně bude chybět.“

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Soupiska PSG Berani Zlín

Brankáři:
Daniel Huf, Jakub Sedláček, Daniel Šimonů, Tomáš Štůrala.

Obránci:
Jan Dluhoš, Jakub Ferenc, Ralfs Freibergs, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, Martin Matějíček, David Nosek, Martin Padrnos, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Tomáš Žižka.

Útočníci:
Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Jiří Karafiát, Pavel Kubiš, Edgars Kulda, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Poletín, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař, Jan Václavek, Nicolas Werbik.

Příchody do PSG Berani Zlín

Jakub Herman (Olomouc)
Nicolas Werbik (Des Moines Buccaneers)
Jakub Sedláček (Slovan Bratislava)
Michal Poletín (Chomutov)
Edgars Kulda (Riga)

Odchody z PSG Berani Zlín

Libor Kašík (Chabarovsk)
Roberts Bukarts (Třinec)
David Šťastný (Mladá Boleslav)
Ondřej Veselý (konec kariéry)
Radoslav Illo (neznámo)
Pavel Klhůfek (Chomutov)

Přípravná utkání PSG Berani Zlín

09.08. Aukro Berani Zlín – HC Dukla Jihlava 6:2 (Herman, Kulda, Popelka, Poletín, Václavek, Ferenc)
14.08. Aukro Berani Zlín – HC Nové Zámky 1:2 (Karafiát)
16.08. HC ZUBR Přerov – Aukro Berani Zlín 1:4 (Šlahař, Ondráček, Kulda, Herman)
23.08. Aukro Berani Zlín – Orli Znojmo 3:2 (Valenta, Kulda, Herman)
28.08. Aukro Berani Zlín – HC Olomouc 6:0 (Kubiš, Herman, Ferenc, Kulda, Fořt, Okál)
30.08. HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín 3:5 (Werbik, Fořt, Sedláček, Ondráček, Okál)
04.09. Aukro Berani Zlín – HKm Zvolen 6:1 (Kulda 2, Ondráček, Fořt, Honejsek, Řezníček)
07.09. HC Olomouc – Aukro Berani Zlín 1:2 pp (Ondráček, Šlahař)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz