Zlínský žolík Hromada: Premiéra na Spartě? Byl jsem klidný!

Foto: hcporuba.cz

17. listopadu 2014, 11:00

Václav Jáchim

V brance obhájců titulu se letos vystřídali už čtyři gólmani. Horčička a Štůrala jsou momentálně na marodce, vedle ostříleného Kašíka se o příležitost přihlásil také Petr Hromada, který před měsícem přišel na výpomoc z druholigového Vsetína. Čtyřiadvacetiletý novic poprvé naskočil v pátek do utkání proti Litvínovu, tehdy střídal, první ostrý duel od začátku prožil na Spartě. V prestižní bitvě, které je vždycky na ostří nože!

Nový fanshop

Málo známý chlapík prožil premiéru, jaká se hned tak nevidí. Z druhé ligy do nejvyšší soutěže - to už je pořádný skok! Ovšem Hromada ho zvládl velmi dobře. V hlavním městě byl spolehlivý a jistý, inkasoval jen při zlínských oslabeních. Po utkání si mohl spokojeně mnout ruce, protože náročný úkol zvládl.

Z výrazu jeho obličeje bylo znát, jak je spokojený. Zrcadlila se tam i určitá úleva. "V extralize jsem chytal poprvé od začátku a nevěděl, co od toho mám čekat. Snažil jsem se jen jít do brány a chytat  co nejlépe, jak umím. Ze začátku to bylo dost těžké, protože domácí měli přesilovky, ty Sparta umí výborně," hlásí.

Abych pravdu řekl, se šancí ve Zlíně jsem moc nepočítal 

Dosud byl zvyklý na zápasy v trošku jiném tempu. Coby opora Vsetína také čelil soupeřům, kteří nemají takovou kvalitu jako borci Tipsport extraligy. "Je to rychlejší, hráči jsou chytřejší," uznává. "Gólman to má ale těžké v jakékoli lize. Rozdíl tam je v rychlosti, tvrdosti střelby, v chytrosti hráčů." O nominaci měl jasno dřív, mohl se patřičně připravit. "Dopředu jsem věděl, že nastoupím. V sobotu jsem chytal za Vsetín v Břeclavi, ráno mi volal pan Vlach, že na Spartě půjdu od začátku," přidává.

Pro každého hokejistu je taková zpráva výzvou, ale i pořádným náporem na psychiku. Hromadu prý ovšem nervozita nepřepadla. "Právě že jsem byl až moc klidný. Lidi mi říkali, ať si to užiju. Startovat na Spartě - to je sen. Snažil jsem si to tedy užívat, ale jinak dělal věci, na které jsem zvyklý. Potřeboval jsem se udržet v koncentraci, abych nedostal nějaký hloupý gól. A abych to klukům moc nepokazil," popisuje.

Když vzhledem ke zdravotním výpadkům jiných gólmanů přišel do Zlína, nevzbudilo to větší možnost. "Abych pravdu řekl, tak jsem se šancí moc nepočítal. Děkuju vedení, že si všimlo brankáře, který chytá o dvě ligy níž. Zpočátku jsem byl rád, že se mohu podívat na extraligový trénink. Jak to vypadá, jak to funguje," konstatuje. První příležitost přišla v páteční přestřelce doma s Litvínovem, kdy Hromada střídal Kašíka. "Bylo to tak rychlé, že jsem ani nestačil být nervózní. Řekli mi jen: běž! Tak jsem šel. Ani jsem si to neužil jako na Spartě," povídá.

Juraj Jurík: Výkonem si řekl o další příležitost!

Jelikož stále hájí také klec Vsetína, je aktuálně v pořádném zápřahu. "Dnes hrajeme v Opavě. Čtyři zápasy jsem ve čtyřech dnech ještě nechytal, je to taková moje premiéra. Ale dokud se vyhrává, tělo lépe regeneruje, v hlavě nemáte takové ty chmurné myšlenky, které vám třeba berou sílu. Se Vsetínem se nám daří, jsme první v tabulce. Se Zlínem jsme dvakrát vyhráli - sice po prodloužení, ale to se taky počítá. Zatím je to tedy dobré," pochvaluje si.

Na Spartě prošel ohněm. Poprvé v kariéře čelil hvězdám, jako jsou Hlinka, Rolinek, Pech a další. Zápas se pro Zlín vyvíjel příznivě, nicméně čtyři minuty před koncem třetí třetiny byla nejen v Hromadovi malá dušička. Domácí totiž proměnili třetí přesilovku a ujali se vedení 3:2. "Nechtějte vědět, co mi běželo hlavou," směje se. "Střelu jsem ani neviděl, oni to měli dobře rozestavené: jeden byl střelec na středu a další zase u tyče. Protože jsme dostali dva góly přihrávkou na vzdálenější tyč, díval jsem se na toho hráče. Ani jsem neviděl, že ten uprostřed vystřelil. Mrzelo to, ale naštěstí se nám povedlo ještě vyrovnat."

Když se prosadil spoluhráč Kotvan, zlínský zelenáč prožil euforii. "Strašná úleva! Úplně to ze mě spadlo. A myslím, že i z celého týmu," hlásí. Nakonec došlo na prodloužení, které brzy utnul Petr Čajánek. Zlín bral dva body, k čemuž přispěl i nováček mezi tyčemi. "Sledovali jsme ho déle, Ríša Hrazdíra si ho vytipoval. O Petrovi máme nějakou představu. Teď podal dva kvalitní výkony," chválí asistent Juraj Jurík. Nastoupí vsetínský brankář i příště? "Do pátku máme volno, pobavíme se o tom. Ale výkonem si o to řekl," doplňuje závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz