Zlínští fanoušci přijali Kašíka. Jsem za to neskutečně vděčný, říká

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Vyvěšení dresu Petra Čajánka pod strop stadionu, retro dresy a po pěti prohrách v řadě konečně výhra. Zlín prožil povedenou neděli, když doma ve speciálním utkání porazil poslední Pardubice 5:1. Radovat se mohl i Libor Kašík, který se po gólmanské rošádě poprvé objevil v dresu Beranů na domácím ledě.

Jágr Chance liga

„Pro mě to bylo neskutečně těžké. I když jsem si to celý týden nepřipouštěl, tak teď ty dny, co jsem tady ve Zlíně, jsem chtěl lidem nějak vrátit radost z toho hokeje a chtěl jsem vyhrát. Věděl jsem, že s Pardubicemi, to bude neuvěřitelně těžké. Nejsou vůbec v hokejové pohodě a my jsme taky spoustu zápasů prohráli,” říká staronová posila Beranů Libor Kašík.

„Potřebujeme bodovat, když chceme být úspěšní. Dnes se to vše sešlo. Měl jsem k tomu obrovský respekt. Musím říct, že kluci neskutečně... 3:0 po první třetině, to se mi trošku ulevilo. Pak už jsme to jenom kontrolovali,” hodnotí šestadvacetiletý gólman.

„Petr Čajánek byl jeden z těch vzorů, který byl na špičce, když jsem já dospíval."

Pro Zlín bylo porazit Pardubice povinností, což potvrdil i Tomáš Fořt. „Dneska jsme museli vyhrát. Dnes jsme si řekli, že už bylo dost těch řečí, že hrajeme dobře, ale body jsme neměli. Dneska jsme mohli hrát jak chtěli, ale body jsme získat museli, což se nám povedlo a jsme za to rádi,” říká Tomáš Fořt, pro nějž bylo speciální motivací vyhrát i kvůli Petru Čajánkovi. „Pro mě to byl jeden z těch vzorů, který byl na špičce, když jsem já dospíval. Byl v NHL a pro mě potom bylo neskutečné, když jsem se s ním potkal v kabině,” přiznává střelec třetí branky Zlína.

Podobně to vnímal i Libor Kašík, pro kterého Čajánek znamená opravdu hodně. „Pro mě je to asi jeden z hokejistů, který mě v mé hokejové kariéře nejvíc ovlivnil. Myslím jenom k tomu dobrému. Vychoval z nás tady velké hráče a velké hokejisty. Nevím jestli jsem to řekl někdy veřejně, ale opravdu spousta z nás mu dluží velké díky. Tímto dresem mu myslím poděkoval celý klub a všichni fanoušci.”

Zlínský gólman přiznal, že neměl ani daleko do slz. „Když jsem viděl, jak měl skleněné oči, tak jsem začínal mít taky, takže jsem se radši sklonil a soustředil na hru. Opravdu to byl obrovský hokejista,” uznává Kašík. Samotný Petr Čajánek ale popírá, že by byl až tak dojat. „Bylo to příjemné. Jsem rád za tu atmosféru, kterou vedení a fanoušci připravili, ale že bych musel držet slzu... tak daleko jsem se nedostal,” smál se nyní už legendární zlínský hokejista.

„Když jsem viděl, jak měl skleněné oči, tak jsem začínal mít taky."

Tím nejdůležitějším ale samozřejmě byly tři body pro domácí tým. Zlín se trochu vzdálil soupeřům za sebou a přiblížil postupové desítce. „Já jsem poslední zápasy tabulku vůbec nesledoval. Já vůbec nevím, jak to tam vypadá, jen jsem věděl, že za každou cenu musíme vyhrát. Hrozně důležité tři body a dokázali jsme, že tu hru umíme proměnit i v bodové vítězství,” těšilo Tomáše Fořta.

Rozhodující se ukázala už první třetina duelu, kdy se domácí dostali do vedení 3:0. „Na začátku nám to tam padlo a jim ne. Pak už se ten zápas nějak vyvíjí. Oni musí začít hrát víc na riziko, nám se to odrazí a dáme třetí gól a už se to potom láme. Pro ně je to strašně těžké, když prohrávají už 3:0,” popisuje zlínský útočník.

„Za přijetí fanoušků jsem neskutečně vděčný."

Ševci celý duel odehráli v retro dresech ze sezony 1995/96, které jsou specifické hvězdičkami ve spodní části dresu. „Nemůžu říct, že by se mi nelíbil, ale není to úplně můj styl. Ale je krásný, je to tradice a fanoušci si odhlasovali, že ho chtějí. Takže když si to odhlasují, tak já budu hrát v čem chtějí,” směje se Fořt.

„Ríša Hrazdíra (trenér brankářů Zlína) tady chodil a říkal: V těch jsem chytával. Tak mu říkám, já jsem v tom chytal taky, ale ve čtvrté třídě,” smál se Kašík, kterého velmi potěšilo, jak ho fanoušci zpět do Zlína přijali. Po utkání pak skandovali i jeho jméno. „Musím říct, že jsem za to neskutečně vděčný. Co k tomu říct... Mám radost.”

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz