Zlomený nos Krejčíka nezastavil: O tomhle sníš jako malý kluk

Jakub Krejčík | Foto: Jakub Knap

Zlatá tečka za domácím mistrovstvím světa zapsána. Česká hokejová reprezentace si pod vedením Radima Rulíka dokráčela pro triumf. „Je to neskutečný pocit,“ rozplývá se po vítězném finále, v němž národní tým zdolal Švýcarsko 2:0, Jakub Krejčík. Sám má totiž nevídaný příběh, do utkání naskočil se zlomeným nosem a v helmě s mřížkou.

Čtrnáctileté čekání je ukončeno. Národní tým pobláznil celou zem a slaví světový titul. „O tomhle sníš jako malý kluk. Jsem rád, že můžu být součástí,“ neskrývá nadšení obránce Krejčík.

Chválí si hlavně týmovou soudržnost: „Myslím si, že jsme měli charakter a výbornou partu. Až na pár výpadků v několika třetinách jsme si šli za tím, co jsme si nastavili a řekli. Dovedlo nás to až ke zlatým medailím.“

Pro něj obzvlášť bylo finále specifické. Nastoupil do něj totiž se zlomeným nosem. Zranění utrpěl v semifinálovém klání se Švédy, když ho zasáhl puk. „Hned jsem věděl, že budu hrát. Nos mi rovnali, ale v pohodě. Trenérům jsem řekl, že chci hrát. Byl bych naštvaný, kdyby mi to zakázali. Trošku to bolí, ale tohle to vynahradí,“ ukazuje radostně na zlatou medaili visící na krku.

„Trenérům jsem řekl, že chci hrát. Byl bych naštvaný, kdyby mi to zakázali. Trošku to bolí, ale tohle to vynahradí."

Bolest ani moc Krejčík necítil, horší podle něj byla mřížka. „Tu jsem vnímal,“ usmívá se. „Člověk na ni není zvyklý, periferní vidění je horší,“ přibližuje obránce.

Zdravotní stav byl tématem i u Krejčíků. „Věděli, že chci hrát a nechci si finále nechat ujít. Respektovali to,“ sdělil bek ve službách Sparty.

Se svým klubem měl letos velké cíle. Jejich cestu ale zastavil v semifinále hegemon Třinec. „Od série s Oceláři vím, že dokud rozhodčí nepískne, neraduju se. Až se písklo, začal jsem slavit,“ líčí.

Turnaj je u konce a Česko po úspěchu opět spojil hokej. „Je to neskutečné. Slavit budeme dlouho," hlásí Krejčík.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz