Změna v trenérském štábu osmnáctky? Berana by mohl nahradit Petr

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Reprezentační osmnáctka nemá oslnivou sezonu, nedařilo se jí na Hlinka Gretzky Cupu ani na prosincovém turnaji ve Švýcarsku. Je proto možné, že vedení sportovního úseku Českého hokeje přistoupí ke změně v trenérském štábu. Jak informuje deník Sport, stávajícího hlavního kouče Karla Berana by mohl nahradit Jakub Petr.

Esport hokejová liga

Národní tým do 18 let má před sebou únorový turnaj pěti zemí v Chomutově a Klášterci nad Ohří, za tři měsíce vypukne ve Spojených státech mistrovství světa. Osmnáctku čeká těžká základní skupina, utká se s týmy USA, Ruska, Finska a Německa, které může nasadit několik opor letošní dvacítky včetně Tima Stützleho nebo Lukase Reichla.

Šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán situaci pozorně sleduje, zmíněnou informaci zatím nikdo oficiálně nekomentoval. „Není o čem mluvit. Pokud by něco bylo, musí to nejdřív oznámit svaz. Žádný další komentář k tomu dát nemůžu," uvedl pro Sport Jakub Petr. Podle zdrojů hokej.cz by asistentem Petra měl být Pavel Trnka, který s ním spolupracoval ve Vítkovicích, někdejší výborný obráncem byl v minulosti členem trenérské štábu dvacítky.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jakub Petr byl donedávna generálním manažerem a hlavním koučem extraligových Vítkovic je nyní bez angažmá, v klubu ho nahradil Mojmír Trličík, jemuž sekundují Ladislav Svozil a Rostislav Klesla. Jakub Petr pozorně sledoval šampionát dvacítek, výhledově by mohl zamířit za Atlantik, kde by vzhledem k trenérským předpokladům, úspěchům a jazykové výbavě mohl získat angažmá kupříkladu v některém týmu juniorské CHL.

Ještě předtím ale může dojít na jeho návrat k osmnáctce, kterou v minulosti úspěšně vedl a na jaře 2014 s ní získal stříbrné medaile na světovém šampionátu ve Finsku. „Složení realizačních týmů reprezentačních výborů je plně v kompetenci výkonného výboru svazu. Ten se sejde příští týden ve čtvrtek a na programu bude hodnocení výsledků mládežnických kategorií. Včetně reprezentace do osmnácti let," řekl pro Sport.cz tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Národní tým osmnáctiletých vede v této sezoně Karel Beran, asistenty jsou Radim Skuhrovec a Milan Plodek. Výběru se nedařilo, na Hlinka Gretzky Cupu skončil pátý, v říjnu třikrát doma nestačil na Rusy. Na prosincovém turnaji ve Švýcarsku prohrála osmnáctka všechny zápasy a obsadila poslední příčku.

Nejbližší akce ji čeká počátkem února na turnaji pěti zemí v Chomutově a Klášterci nad Ohří. Dalšími účastníky špičkového turnaje budou Američané, Rusové, Švédové a Finové. Povede už český výběr Jakub Petr? Připomeňme, že podobná změna u osmnáctka nastala už v průběhu ročníku 2008-09, kdy Zdeňka Čecha nahradil Marek Sýkora.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz