Změny u Žihadel: Haloda končí, který brankář ho nahradí?

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

Moravské Budějovice hlásí změny ve složení svého mužstva. Z kabiny Žihadel odchází brankář Ondřej Haloda, zranění navíc postihlo nejproduktivnějšího hráče týmu Davida Horkého. Soubor z Vysočiny bude moci pro změnu počítat s Michalem Kořénkem.

Chance liga na Hokejka TV

Ondřej Haloda dorazil do Moravských Budějovic letos v listopadu. Klub, který se nachází na posledním místě tabulky skupiny Východ, si od zlínského odchovance sliboval mnohé. Jak by taky ne, když si nyní třiadvacetiletý gólman vyzkoušel i tuzemskou extraligu. Za Zlín sice odchytal pouhé dva zápasy, ale i to se počítá.

Jenže Halodovo moravskobudějovické angažmá končí dřív, než se čekalo. Za jeho odchodem stojí nová civilní práce, do které rodák z Uherského Hradiště nastoupil. Opět se tak potvrdilo, že třetí nejvyšší soutěž kombinuje naprostá většina hokejistů s klasickou prací. Ta přitom musí zkrátka dostat často přednost.

Někdejší brankář Hodonína či Šumperka nastoupil v Moravských Budějovicích do pěti střetnutí. Průměrně v nich inkasoval 4,65 branky na zápas. To se sice může zdát jako poměrně vysoké číslo, ale i tak dokázal Žihadlům pomoci k zisku bodů. Byl to právě Haloda, kdo Moravským Budějovicím vychytal doposud jediné vítězství sezoně. Stalo se tak ve střetnutí s Opavou, které družina Miroslava Vybírala ovládla poměrem 3:1.

„Ondrovi děkujeme za předvedené výkony. Zároveň mu přejeme mnoho štěstí v jeho dalším sportovním i osobním životě." 

Nyní bude stát většina zápasové zátěže na Davidu Vackovi. I ten má však nesporné kvality, což dokázal například při zápase na ledě Šumperka. Ten sice jeho tým prohrál, avšak Vacek v něm zářil. Své by o tom mohli vyprávět šumperští střelci, kterým Vacek zlikvidoval celou řadu šancí. Zejména jeho zásluhou mohla Žihadla pomýšlet na bodový zisk až do poslední vteřiny.

Odchovance jihlavské Dukly doplní Michal Kořének.  Devatenáctiletý mladík udělal své první hokejové krůčky u zlínských Beranů. I on se přitom už v Moravských Budějovicích letos objevil, když zasáhl do dvou měření sil.

Foto: Leoš Linduška

Moravské Budějovice si ovšem připravily ještě jedno překvapení. Post třetího brankáře bude nově zastávat Petr Helešic. To by samo o sobě nebylo ničím zas tak zvláštním, kdyby se pětadvacetiletý gólman neobjevil mezi tyčemi naposledy před pěti lety. Bylo to právě v Moravských Budějovicích, v tehdejší druholigové sezoně odchytal třináct zápasů.

Letos se postavil na střídačku, kde pomáhá Miroslavu Vybíralovi s vedením nově vzniklé organizace. Nyní navíc opráší brankářskou výstroj a začne s týmem trénovat i na ledě. Jestli se postaví do některého ze zápasů, zatím zůstává zahaleno rouškou tajemství.

Do víkendového střetnutí s Kopřivnicí Žihadla každopádně vyrukují s brankářským tandemem David Vacek – Michal Kořének.  

Kdo z nich bude chytat, se teprve ukáže. Jasné už je však to, že, že soubor z Vysočiny bude muset na nějakou dobu oželet svého nejproduktivnějšího borce. David Horký totiž nedohrál zápas s Hodonínem, přičemž následné lékařské vyšetření ukázalo zranění ramene.

Jak dlouho bude pátý nejlépe bodující hráč celé skupiny Východ mimo hru, prozatím není jasné.

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz