Změny v Brodě: přichází Port, Nepokoj to zkusí v Chance lize

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

Devatenáctiletý obránce Martin Nepokoj (na fotce) jde z Havlíčkova Brodu na zkoušku do Havířova. Bruslaři ale zároveň vítají novou posilu: z Pelhřimova dorazil urostlý bek Vladimír Port.

HokejkaTV

Nepokoj má za sebou první sezonu mezi muži a vedl si velmi dobře. Trenéři ho nasazovali do obranné dvojice s jednou z největších hvězd druhé ligy Tomášem Semrádem, od něhož mohl leccos pochytit.

Včetně play off loni zapsal 37 druholigových startů: pětkrát skóroval a na sedmi brankách asistoval. Ve 23 utkáních navíc vypomohl extraligové juniorce (7+6).

Zadák, který drží hůl napravo, což je pro kluby vždy lákavé, pochází z Chotěboře. Prošel také mládežnickými týmy Žďáru nad Sázavou a Mladé Boleslavi. Nyní zkusí štěstí mezi profesionály v Havířově, kde je prozatím na zkoušce.

Nepokoj není prvním hráčem Havlíčkova Brodu, který po dalším zklamání v podobě nepostupu do první ligy, vyslyšel vábení z vyšší soutěže: v Třebíči zkouší štěstí útočník David Michálek.

Bruslaři se sice musí vyrovnat s citelnými odchody, navázali však spolupráci s Jihlavou a získali navíc několik zajímavých posil z okolních měst. 

Tou nejnovější je Vladimír Port. Třiadvacetiletý odchovanec Dukly má za sebou už čtyři sezony mezi muži: jednu strávil v Jindřichově Hradci, poslední tři pak v Pelhřimově. 

189 centimetrů vysoký Port, který kdysi hrával i za mládežnické reprezentace, nastoupil v uplynulé sezoně do třiceti zápasů (s bilancí 3+6). Sestupu Pelhřimova nezabránil.

Dosavadní změny v kádru BK Havlíčkův Brod

Příchody
Martin Holík (G, Pelhřimov)
Marcel Juráň (Ú, Moravské Budějovice)
Jakub Kadlec (Ú, Žďár nad Sázavou)
Michal Kliment (O, Moravské Budějovice)
Roman Mikeš (O, Moravské Budějovice)
Tomáš Plachý (Ú, Pelhřimov)
Vladimír Port (O, Pelhřimov)

Odchody
Filip Beneš (Ú, ?)
Tomáš Chlubna (Ú, Žďár nad Sázavou)
David Kozlík (Ú, konec kariéry)
David Michálek (Ú, Třebíč)
Jan Milfait (Ú, Šumperk)
Marek Tecl (Ú, Hradec Králové)
Dominik Vacík (O, Mladá Boleslav)
Martin Nepokoj (O, Havířov)

Vladimír Port (vlevo) v souboji s Patrikem Přidalem.

Vladimír Port (vlevo) v souboji s Patrikem Přidalem. | Foto: bkhb.cz

Aktuální soupiska BK Havlíčkův Brod

Brankáři: Martin Holík, David Marek, Čeněk Novák.

Obránci: Viktor Horák, Michal Kliment, Kryštof Kulhánek, Vladimír Port, Tomáš Semrád, David Vala.

Útočníci: Richard Cachnín mladší, Vojtěch Holenda, Marcel Juráň, Jakub Kadlec, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Jakub Matušík, Roman Mikeš, Tomáš Plachý, Patrik Přidal, Miroslav Třetina, Luboš Voříšek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz