Změny ve Dvoře Králové: přichází Brokeš, končí čtveřice hráčů

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Stadion Vrchlabí

Jablonec nad Nisou opouští další důležitý útočník. Po odchodech Kamila Bříšky a Lukáše Tondra se Vlci musejí vyrovnat i se ztrátou Tomáše Brokeše.

Esport hokejová liga

Zatímco Bříška s Tondrem odešli do Kobry, Brokeš posílil Dvůr Králové. Devětadvacetiletý forvard má za sebou individuálně nejpodařenější rok kariéry: sbíral totiž bod na zápas. Konkrétně zaznamenal ve 36 utkáních 15 gólů a 22 asistencí. 

Brokeš mění angažmá v rámci druhé ligy poprvé – s Jabloncem se loučí po dlouhých dvanácti sezonách!

Jádro královédvorského týmu zůstane pro příští ročník pohromadě. Východočeši už nicméně nepočítají s obránci Vojtěch Faltysem (loni 25 utkání, 2+3), Jakubem Vitebským (20 zápasů, 0+1) a útočníky Dominikem Řepíkem (20 duelů, 6+2) a Tadeášem Kociánem (28 utkání, 2+5).

Rodos v minulém ročníku nepostoupil do play off. Teď to hodlá napravit.

Největší posilou se stal mistr světa Petr Čáslava. Dvůr Králové lanařil i pardubickou legendu Petra Sýkoru, který ovšem upřednostnil nabídku z nedalekého Vrchlabí (viz tento článek).

Druholigová skupina Sever bude příští rok hodně zajímavá: nabídne několik derby a také hvězdných jmen v čele s už zmíněnými Čáslavou a Sýkorou, dále pak s Jaroslavem Bednářem či Janem Hlaváčem.

Rozdělení do skupin ve druhé lize

Sever: HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed: HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon, HC Kobra Praha , NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Východ: BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

Foto: Facebook HC Dvůr Králové nad Labem

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz