Změny ve Spartě: Netík jde na hostování do Třince, návrat hlásí Hlaváč

Foto: Facebook HC Sparta Praha

30. ledna 2017, 18:52

Václav Jáchim

V českých soutěžích se blíží konec přestupního termínu, klubům zbývá krátký prostor na poslední operace v kádrech. Pražská Sparta přivedla minulý týden Kanaďana Deveauxe, teď hlásí další změny. Na hostování do Třince odchozí zkušený útočník Tomáš Netík (na snímku), který bude u Ocelářů působit po zbytek ročníku. Dres Spartry naopak znovu oblékne Jan Hlaváč. Dvojnásobný mistr světa letos zatím nikde aktivně nepůsobil.

Plekanec Chance liga

Oba hokejisté patří k největším osobnostem minulých let, jsou ale v odlišném rozpoložení. Zatímco Hlaváč se chystá Spartě pomoci v závěru sezony způsobem, jakým to udělal ve dvou předchozích, Netík se loučí. Někdejší reprezentant a hráč mj. Slovanu Bratislava, Nižněkamsku či CSKA Moskva míří do Třince, který Sparta v neděli nevídaně zničila poměrem 12:3.

Sportovní ředitel manažer Ocelářů Jan Peterek po debaklu konstatoval, že je připraven realizovat přesuny v mužstvu. První novinka je na světě, do klubu u česko-polských hranic míří Tomáš Netík a Oceláři věří, že jim pomůže vylepšit poslední dobou dost váznoucí efektivitu a produktivitu. "Tomáš je střelec s výborným zakončením a čichem na góly. V Lize mistrů letos vstřelil v šesti zápasech šest branek. S jeho osobou přichází do týmu nová krev. Věříme, že přinese oživení a pozitivní impuls. Měl by být i důležitým článkem do týmové mozaiky pro play off," uvedl pro stránky Ocelářů Jan Peterek

Sparta má v ofenzivě kvalitu a konkurenci, proto s transakcí souhlasila. "Před uzávěrkou přestupů řešíme víc záležitostí, jednou z nich bylo i Tomášovo uvolnění," řekl klubovému webu sparťanský hlavní kouč a sportovní manažer Jiří Kalous. Netík podle stránek Sparty patřil k nejlépe placeným hráčům, natrvalo ovšem nezískal místo v prvních dvou formacích. Po porážce s Vítkovicemi minulý týden opustil základní sestavu, během víkendových duelů s Libercem a Třincem se Netík na ledě nepředstavil. Teď odchází ke konkurenci. "Ušetřené finanční prostředky z Tomášovy smlouvy do konce tohoto ročníku můžeme využít na případné posílení,“ uvedl Kalous.

Jak už hokej.cz minulý čtvrtek naznačil, Sparta má zájem o návrat Jana Buchteleho z ruského Jekatěrinburgu. Ruský tým zaostává za postupem do play off KHL o sedm bodů, příchod českého krajánka do bývalého působiště by se mohl uskutečnit. Pokud ano, dotažen bude během úterý. Jiná akce už platí, Sparta vítá navrátilce Jana Hlaváče. Někdejší dlouholetý útočník NHL a reprezentace bude klubu svého srdce k dispozici po zbytek ročníku. Podobný krok zvolil Hlaváč už loni, kdy za Spartu včetně play off sehrál 19 utkání a nasbíral 13 bodů.

Bývalý hokejista New York Rangers, Philadelphie, Vancouveru, Caroliny a dalších zámořských celků žije trvale na Floridě, kde se individuálně udržuje ve formě. Čtyřicetiletý Hlaváč má stále vrcholové ambice, jeho unikátní kariéra ještě nekončí. "Honza se k týmu připojí v dohledné době. Samozřejmě bude potřeba, aby se dostal do tréninkového a zápasového rytmu, ale počítáme s tím, že by stejně jako v minulé sezoně měl být zkušeným hráčem, který rozšíří náš kádr," doplnil Kalous. V minulosti vypomáhal Hlaváč také Kladnu, loni stihl tři zápasy WSM ligy za Benátky nad Jizerou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz