Znojmo je blíž návratu do ICEHL! 2. liga jako pojistka, nové vedení má velké plány

Foto: Michal Křepela, hcorli.cz

Ve Znojmě jsou zase blíž k tomu, aby se po sestupu z Chance ligy vrátila do města mezinárodní ICEHL. V prohlášení na klubových stránkách o tom informoval prezident současných Orlů Pavel Ohera.

„Nově vytvořený subjekt pana Hynka Blahy je v podstatě dohodnut s vedením soutěže na vstupních podmínkách a nic nebrání tomu, aby od září tohoto roku vypukly na znojemském stadionu souboje s týmy této ligy,“ uvedl Ohera.

Projekt má podle něj obrovskou podporu znojemské radnice. Součástí organizačně řídících struktur nového subjektu mají být i členky znojemského zastupitelstva Petra Svedíková a Růžena Šalamounová.

Nová kostka zakoupena, chystá se rozsáhlá rekonstrukce stadionu

Oheru a spol. těší, že se na znojemský stadion vrátí kvalitní mezinárodní boje, kvituje také ambice nového vedení. „Mají už zakoupenou novou multimediální kostku a chystají rozsáhlou rekonstrukci zimního stadionu, čímž se zvýší kultura prostředí,“ pokyvuje.

„Obrovskou výhodou je, že toto všechno realizuje a bude realizovat z vlastních prostředků. Nezatíží tak rozpočet města Znojma a peníze daňových poplatníků,“ doplňuje dlouholetý činovník znojemského hokeje.

Ohera a spol. chtějí vyklidit všechny prostory zimáku do 1. července

I přes platnou smlouvu na pronájem prostor na zimáku a šestiměsíční výpovědní lhůtu chce začít s vyklízením všech prostor tak, aby mohl nový subjekt nejpozději 1. července prostory převzít a začít se připravovat na start ICEHL.

Znojmo chce mezinárodní soutěž, v níž hrají kromě rakouských celků i týmy ze Slovinska a Itálie, rozšířit už potřetí. V ICEHL působilo už v sezoně 2021/22, předtím v letech 2011 až 2020 hrálo v EBEL. Pokud se nic nezmění, čeká ho v rakouské lize už jedenáctý ročník.

Orli se i s rizikem ztráty licence a sankcí od svazu přihlásili do 2. ligy

„Děkujeme za patnáctiletou podporu všem fanouškům, sponzorům, městu Znojmu, prostě všem, kteří se podíleli na této etapě fungování znojemského hokeje. Společně s vámi se teď těšíme na novou etapu, která od září 2024 vypukne,“ hlásí Ohera, jenž přeje novému vedení vše dobré.

„A kdyby se snad náhodou projekt přístupu do ICEHL z nějakých nepředvídatelných okolností opozdil, rozhodli jsme se i s rizikem ztráty licence 2. ligy a sankcí ze strany ČSLH tuto soutěž přihlásit. V okamžiku podpisu smlouvy ICEHL s novým subjektem pana Hynka Blahy jsme okamžitě připraveni tuto přihlášku zrušit,“ dodává na závěr.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz