Znojmo je na ledě, testuje dva hráče. Dorazí další zvučná posila?

Foto: hcorli.cz

30. července 14:24

Adam Bagar

Hokejisté Znojma ve středu takřka po pěti měsících vyjeli na led Nevoga arény, kde odstartovali druhou fázi přípravy na druhou ligu. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

Trenérskému triumvirátu Miroslav Fryčer, Tomáš Jakeš a Jiří Beroun se hlásilo dohromady 18 hráčů včetně nejnovějších slovenských akvizic – obránce Davida Stránského a útočníka Jakuba Kövera, kteří naposledy působili ve Frýdku-Místku, respektive Spišské Nové Vsi.

„Do přípravy se zapojili i znojemští odchovanci Ondřej Svoboda, Matyáš Šána a Jan Molnár, kteří mají s klubem platnou smlouvu,“ informuje prezident klubu Pavel Ohera s tím, že další dva hráče Orli zkoušejí. „Jde o Miroslava Bazalu a Ondřeje Gabrhelíka,“ doplňuje Ohera.

18letý vytáhlý obránce Bazala je odchovancem znojemského hokeje, v uplynulé sezoně sehrál ve druhé lize 39 utkání za Moravské Budějovice. Další dlouhán, o pět let starší Gabrhelík, se loni vrátil ze zámoří a ve třetí nejvyšší soutěži zaznamenal 23 startů za Hodonín a Opavu.

Naopak na tréninku chyběli dva zranění hráči, bek Jakub Stehlík a letní útočná posila Vojtěch Němec. 34letý hráč s bohatými extraligovými zkušenostmi si během suché přípravy poranil kotník a musel na operaci. „Do startu druhé ligy by však měl být přípraven,“ hlásí Ohera.

Ten nevylučuje, že by na jih Moravy zavítaly další posily. „Na přestupovém trhu se nedále poohlížíme. Nevylučujeme příchod zvučnějšího jména, nicméně vzhledem k situaci nechceme nic uspěchat,“ potvrzuje šéf Orlů, kteří se do české soutěže vracejí po devíti letech v EBEL.

Znojemští hokejisté budou trénovat na ledě vždy v dopoledních hodinách, od příštího týdne pak přidají v úterky a čtvrtky ještě odpolední dřinu. První přípravné utkání sehrají v úterý 11. srpna na havířovském ledě. Celkem je čeká pět zápasů, změří síly i s Táborem a Jihlavou.

Aktuální kádr Orlů Znojmo

Brankáři:
Dominik Groh, Jan Pechek.

Obránci:
Miroslav Bazala (zkouška), Roman Čermák, Ondřej Gabrhelík (zkouška), Adam Sedlák, Jakub Stehlík, David Stránský, Matyáš Šána, Dominik Tejnor.

Útočníci:
Petr Beránek, Adam Havlík, Jakub Köver, Radim Matuš, Jan Molnár, Vojtěch Němec, Vladimír Oščádal, Martin Podešva, Ondřej Svoboda, Tomáš Svoboda.

Přípravná utkání Orlů Znojmo

11.08. 18:00 AZ Heimstaden Havířov – Orli Znojmo
13.08. 18:00 Orli Znojmo – HC Tábor
18.08. 18:00 Orli Znojmo – AZ Heimstaden Havířov
04.09. 18:00 HC Tábor – Orli Znojmo
08.09. 18:00 HC Dukla Jihlava – Orli Znojmo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz