Znojmo mě chtělo uplatit, tvrdí gólman Frazee. Orli to odmítají

Foto: hcorli.cz

10. srpna 2017, 15:59

Adam Bagar

Americký gólman Jeff Frazee, který v uplynulém ročníku mezinárodní EBEL hájil barvy slovinské Lublaně, obvinil zástupce Znojma, že se jej pokusili uplatit! Případem se zabývá vedení soutěže a policie, Orli však obvinění důrazně odmítají a zvažují dokonce právní kroky.

Fanshop

Třicetiletý gólman, který se představil na čtyřech mládežnických šampionátech a na kontě má dokonce jeden start v zámořské NHL, uvedl, že jej před únorovým utkáním kontaktoval trenér brankářů Lublaně s dotazem, zda by soupeři pomohl k potřebnému vítězství.

"Sdělil jsem, že nemám zájem. Hned jsme o tom informovali trenéra a společně kontaktovali vedení soutěže," stojí v mailu, který brankář odeslal do redakce rakouského listu Nachrichten. Orli inkriminovaný zápas vyhráli jasně 7:0 a Američan odchytal jen 12 minut.

Ředitel EBEL: Pokud nejsou žádné důkazy, platí presumpce neviny

"Odmítáme, že by se kdokoliv z naší organizace pokusil kontaktovat hráče Lublaně. Důrazně se ohrazujeme proti takovýmto nařčením a zároveň zvažujeme možné právní kroky, jelikož to poškozuje dlouhodobě budované dobré jméno klubu," brání se zástupci Orlů.

Kauzou se zabývá jak policie, tak i vedení mezinárodní soutěže. "Liga udělala vše, co v daném případě mohla. Vyšetřování probíhá a zatím nepřineslo žádné výsledky. Pokud nejsou žádné důkazy, platí presumpce neviny," sděluje ředitel EBEL Christian Feichtinger.

Znojmo se stalo rukojmím ve sporu hráče s bývalým klubem a ligou

Poté, co Lublaň z ekonomických důvodů v EBEL skončila, americký gólman kope kolem sebe a opřel se také do vedení soutěže. To prý nemělo pouštět Olimpiji do ligy, když vědělo o jejich finančních problémech. Frazee prý za minulou sezonu dál postrádá 18 tisíc eur.

"Dobré jméno našeho klubu se stalo rukojmím a nástrojem ve sporu hráče se svým bývalým klubem či ligou," myslí si ve Znojmě. "Je nám líto situace, do které se pan Frazee dostal, ale nemůžeme tolerovat takovéto bezprecedentní očerňování našeho klubu," zakončují.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz