Znojmo přišlo o kapitána Matuše, útok posílí bombarďák z Kanady

Foto: hockeyweb.de

7. listopadu 19:10

Adam Bagar

Znojmo během reprezentační přestávky posílilo útočné řady, na spolupráci do konce sezony se dohodlo s Kanaďanem Robem Flickem. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

HokejkaTV

„Roba dobře známe, v létě pro nás byl alternativou na pozici prvního centra. V té době však koketoval s německou DEL, i proto podepsal krátkodobý kontrakt v Ravensburgu a čekal na lepší příležitost,“ hlásí sportovní manažer klubu Miroslav Fryčer.

„Flink každopádně povede jeden z útoků, čekáme od něj body a zlepšení našich přesilovek. Je urostlý a navíc má dobrou střelu.“

Osmadvacetiletý Kanaďan si na nejvyšší německou soutěž troufal po parádní loňské sezoně v DEL2, v barvách Crimmitschau zazářil 36 góly a 29 asistencemi. Letos v Ravensburgu vsítil za devět utkání hned šest branek, ale nikdo z DEL po něm nesáhl.

Flick byl draftován Chicagem, v EBEL už hrál za Villach

„Když nás teď kontaktoval jeho agent, okamžitě jsme zareagovali,“ říká Fryčer k příchodu borce, který byl před devíti lety draftován Chicagem. NHL si nikdy nezahrál, starty sbíral jen v AHL. Působil i ve Zvolenu či Villachu, takže EBEL dobře zná.

Fryčer si od jeho příchodu hodně slibuje. „Rob každopádně povede jeden z útoků, čekáme od něj body a zlepšení našich přesilovek. Je urostlý a navíc má dobrou střelu,“ pokyvuje hlavní trenér Orlů, kterým aktuálně patří osmá příčka v tabulce EBEL.

Zraněný kapitán Matuš má Orlům chybět asi dva měsíce

Flickovo angažmá pomůže i zacelit díru po zraněném kapitánovi Radimu Matušovi. „Maty nám bohužel bude chybět dlouho,“ mrzí Fryčera. Útočník se zranil v sobotu s Bolzanem, kvůli problému v dolní části těla se jeho absence odhaduje na dva měsíce.

Aktuální soupiska Orlů Znojmo

Brankář:
Dominik Groh, Teemu Lassila.

Obránci:
Antonín Bořuta, Adam Jonáš, Ondřej Mikliš, Adam Sedlák, Aleš Sova, Jakub Stehlík, Kevin Tansey.

Útočníci:
David Bartoš, Petr Beránek, Aaron Berisha, Parker Bowles, Matej Češík, Rob Flick, Michal Gago, Martin Kosnar, Anthony Luciani, Radim Matuš, Philip McRae, Petr Mrázek, Patrik Novák, Vladimír Oščádal, Tomáš Svoboda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz