Znovu v Ostravě! Šampionát v para hokeji se vrátí do Česka

Foto: paraostrava2019.cz

8. září 2020, 19:11

Ondřej Mach

Mistrovství světa v para hokeji se bude podruhé v řadě konat v Ostravě. A to od 1. do 8. května 2021. Šampionát se na východ České republiky vrátí po dvou letech a naváže na velmi úspěšný ročník 2019. Informaci pro server paralympic.org potvrdila manažerka organizace Michelle Laflammeová.

O Kapku lepší hokej

„Jsme nadšení, že můžeme mistrovství světa přivést zpátky do Ostravy, kde loni během několika dní exponenciálně vzrostla chuť k para hokeji,“ říká Laflammeová.

Turnaj se v Ostravě bude pořádat podruhé za sebou, předtím město mistrovství hostilo ještě v roce 2009. Loňský šampionát je považován za nejúspěšnější v historii, navštívilo ho totiž rekordních 64 748 diváků.

„Těšíme se na další událost světové úrovně, která předvede jeden z nejzajímavějších a nejrychlejších sportů, jaké paralympijské hnutí nabízí.“

„Těšíme se na další událost světové úrovně, která předvede jeden z nejzajímavějších a nejrychlejších sportů, jaké paralympijské hnutí nabízí,“ pokračuje šéfka organizace.  

„Bude to další příležitost pro lidi z celého světa, aby se dozvěděli více o sportovcích a týmech, když se blížíme k dalším paralympijským zimním hrám v Pekingu,“ dodává Laflammeová.

Foto: paraostrava2019.cz

Loni zlaté medaile vybojoval národní tým USA, pro Američany šlo o čtvrtý mistrovský titul za posledních šest let.

„Když jsme tam byli v roce 2019, tak kolem mistrovství bylo tolik vzrušení. Jsme nadšení, že budeme znovu moct hrát pro takové diváky. Doufejme, že s podobným výsledkem,“ hlásí americký útočník Declan Farmer.  

„Když jsem slyšel, že se mistrovství vrátí do Ostravy, tak jsem tomu nemohl uvěřit.“

Česká reprezentace minulý rok po skvělých výkonech na medaili nedosáhla, v boji o bronz nestačila na výběr Jižní Korey. Čtvrtou příčkou přesto vyrovnala nejlepší umístění z let 2012 a 2013.

„Když jsem slyšel, že se mistrovství vrátí do Ostravy, tak jsem tomu nemohl uvěřit. Nečekal bych, že podobný turnaj znovu zažiju doma,“ líčí nadšeně Michal Geier.

„Snad se svět vrátí do normálu a turnaj bude moct proběhnout tak, jak by měl.“

„Je to pro mě obrovská motivace předvést se na ledě ještě jednou, silnější a připravenější. Doufám, že to celý náš tým cítí stejně. Snad se svět vrátí do normálu a turnaj bude moct proběhnout tak, jak by měl. Bude to znovu nezapomenutelné,“ věří loňský nejužitečnější hráč mistrovství.

Světového šampionátu se zúčastní osm nejlépe postavených týmů, prvních pět se automaticky kvalifikuje na zimní paralympijské hry v roce 2022. Zbylí tři účastnící se o místo v Pekingu utkají v kvalifikačním turnaji.

Účastnící MS v para hokeji 2021

USA
Kanada
Jižní Korea
Česká republika
Norsko
Itálie
Rusko
Slovensko

Foto: paraostrava2019.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz