Žolík Kusko spasil Kometu: Důvěra trenérů? Byl jsem trochu překvapen

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

V náročném novoročním programu pokračovala v úterý večer brněnská Kometa, která sehrála třetí duel v pěti dnech. Už počtvrté v sezóně se střetla v moravském derby s Olomoucí. Modrobílí směřovali za ziskem tří bodů, ale hosté stáhli dvougólovou ztrátu a utkání dospělo za stavu 3:3 do nájezdů. V nich si Hanáci vylámali zuby na brankáři Vejmelkovi a za Brno rozhodl překvapivý střelec z Třebíče – Silvester Kusko.

Nový fanshop

„Trenéři mi řekli, ať jdu, takže jsem zakýval hlavou a provedl to, co mám natrénované,“ popisuje momenty před vítěznou trefou duelu. Obhájce se díky dvoubodové výhře posunul na čtvrté místo v tabulce.

Moravské derby mělo divoký průběh, domácí vedli před polovinou zápasu o dva zásahy, ale kohouti zbraně nesložili. „Na začátku jsme soupeře přehrávali a později, když jsme dali gól na 3:1, jsme trochu polevili. Nechali jsme si dát dvě branky, bohužel duel došel až do prodloužení. Naštěstí jsme to ale zvládli a máme dva body, i když si myslím, že bylo v našich silách to urvat za tři body. Dva body ale prostě bereme,“ shrnuje duel útočník Silvester Kusko, kterého si Kometa opět stáhla z „farmy“ v Třebíči.

Modrobílí svého soka z Hané přehráli potřetí ze čtyř duelů v sezóně, nikdy však svěřenci Libora Zábranského nevyhráli za tři body. Obhájce titulu po vyrovnání na 3:3 marně hledal cestu přes obrannou zeď. „Olomouc je tím pověstná, ale je na nás, abychom si k tomu v kabině něco řekli a na ledě to překonali. Třikrát jsme to zvládli, ke třem bodům to sice nestačilo, ale jak jsem zmínil, i dvoubodovou výhru bereme,“ pokračuje šikovný forvard, který začal zápas ve třetí formaci.

Ze zaváhání v obraně se Brňané chtějí opět poučit. „To je hokej, tohle se prostě stává. Hokej je hra chyb, nějaké chyby přišly a z nich pramenily góly. Co víc k tomu říct,“ říká Kusko. Olomouci před startem zápasu na poslední chvíli ze zdravotních důvodů vypadl brankář Konrád, který nakonec musel v průběhu zápasu, kdy ani nebyl na střídačce, odcestovat do nemocnice. Jak reagovala Kometa na změnu v brankovišti soupeře? „Braňo Konrád je kvalitní gólman, ovšem Lukáš chytá ve stejném gardu, takže pro nás se vlastně nic neměnilo,“ popisuje.

Jeho hvězdná chvíle přišla v nájezdech, kdy byl vybrán na první nájezd a správnou volbu trenérů proměnil v nakonec vítěznou branku. „Trenéři mi řekli, ať jdu, tak jsem zakýval hlavou a provedl to, co mám natrénované,“ hlásí. Že půjde na nájezd právě on ve výčtu skvělých útočníku Brna, moc nečekal. „Byl jsem trochu překvapen, ale asi mě v Třebíči sledují a ví, že mám něco natrénovaného. Dali mi důvěru a vyšlo to. Sám jsem si věřil,“ pokračuje Kusko.

Mohli jsme vyhrát za tři body, ví Kusko

Na Lukáše vytáhl své tradiční provedení nájezdu a gólmana Olomouce Lukáše překonal. „Zakončení mezi betony je moje oblíbené zakončení, v Třebíči už jsem takhle několikrát nájezd proměnil. Nic jsem neměnil a zase to vyšlo,“ raduje se. Mnozí se domnívali, že šlo o jeho první branku v extralize, pamětníci by je však vyvedli z omylu. „Už jsem jednu dal, je to asi čtyři roky zpátky. I tak je to ale pěkné, extraliga je nejvyšší soutěž v Česku a soutěž je hodně kvalitní. Samozřejmě se to počítá. Mám z toho radost,“ cení si gólu za Kometu, kterým přisoudil třináctinásobnému mistrovi bonusový bod navíc.

Kuskův příchod do Komety na dobu neurčitou byl oznámen v pondělí. Útočník, který září v Třebíči, se tedy uvedl parádním způsobem. Extraligové zkušenosti si nesmírně cení a chce ji chytit za pačesy. „Už jsem dostal šanci za Kometu na podzim v Lize mistrů, i to byl impuls pro moje sebevědomí. Soupeři jsou kvalitnější, než proti kterým hrajeme v Chance lize, takže to má na mě určitě pozitivní vliv,“ uzavírá brněnský hrdina úterního moravského derby.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz