Zprávy z WSM Ligy: Švédové zůstávají v Kladně, Bernad je zpátky v Ústí

Foto: Adam Soukup, rytirikladno.cz

12. srpna 2017, 12:56

Marek Hedbávný

Johan Lorraine a Linus Svedlund (na fotce) zaujali kladenské trenéry a s Rytíři podepsali roční smlouvy. Budou tak prvními Švédy v klubové historii. Velkou posilu hlásí v Ústí nad Labem, z Mladé Boleslavi se totiž vrátil perspektivní bek David Bernad. Ve WSM Lize by mohl působit také Antonín Pechanec, který neuspěl na zkoušce v Olomouci.

Fanshop

Čtveřice hráčů uspěla na testech v Kladně

Na soupisku Rytířů přibyla čtyři jména: obránce Martin Lenďák a útočníci Daniel Kružík, Johan Lorraine a Linus Svedlund. Všichni zaujali na zkoušce a podepsali jednoletou smlouvu s roční opcí. Více informací o jednotlivých hráčích najdete v předchozím článku.

„Budeme psát klubovou historii," vtipkovali Lorraine se Svedlundem a naráželi na to, že budou prvními Švédy v dějinách kladenského hokeje. „Jsme tu spokojení, líbí se nám tu a chceme pomoct týmu k úspěchu," dodali pro rytirikladno.cz.

V první lize se dosud objevil pouze jeden švédský hokejista – v sezoně 2001/2002 odehrál za Liberec čtyři zápasy forvard Oscar Stenberg. Ani v jednom utkání nebodoval a s Bílými Tygry se rychle rozloučil. 

Johan Lorraine.

Johan Lorraine. | Foto: Adam Soukup, rytirikladno.cz

Bernad trénuje s Ústím

Třetí sezonu v Ústí nad Labem by mohl přidat David Bernad. Třiadvacetiletý obránce opustil přípravu Mladé Boleslavi a momentálně je v tréninku se Slovanem, za který už odehrál i dvě přípravná utkání. Bernad patří k ligové špičce mezi obránci – v minulém ročníku zaznamenal ve 42 zápasech pět branek a deset asistencí. 

Za Třebíč si zahrál Půža

Horácká Slavia shání posily do obrany. Jednou z nich by mohl být mladíček z Jihlavy Václav Půža. Jednadvacetiletý obránce odehrál za Duklu všechny duely v play off i v baráži. Celkově – po 50 zápasech uplynulé sezony – měl bilanci 1+1.

Prostějov testuje Bažanta a Pospíchala

O místo v sestavě Jestřábů bojují zadáci Ladislav Pospíchal a Matěj Bažant. Druhý jmenovaný už má s WSM Ligou zkušenosti: hrál v Šumperku a v Litoměřicích. Pospíchal dosud na premiéru ve druhé nejvyšší soutěži čeká. Minulý ročník strávil v jihlavské juniorce (44 zápasů, 13+25).

Pechanec skončil v Olomouci

Šikovný centr Antonín Pechanec nepokračuje v Olomouci, neuspěl totiž na zkoušce. Ve hře je tak jeho návrat do Frýdku-Místku, za který nastoupil už ve čtvrtečním přípravném zápase.

Spurný pomohl Havířovu

Ve čtvrteční sestavě AZetu se objevilo jméno Lukáše Spurného. Devatenáctiletý obránce má za sebou ročník v olomoucké juniorce (40 utkání, 7+8) a nastoupil také ke třem zápasům v extraligovém play out.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz