Zranění Kašíka? Bylo to nezaviněné, přísahá Jágr. Pochválil brankáře

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Souboj posledního s předposledním, to byl zápas Zlína s Kladnem. Nudu však rozhodně nenabídl. Jednu z hlavních rolí měl Jaromír Jágr, jenž byl vyhlášen hráčem utkání na straně Rytířů. Po jeho střetu s Liborem Kašíkem odjel zraněný zlínský gólman do kabin a třetí třetinu sledoval vedle střídačky o berlích a s ortézou na noze.

HokejkaTV

„Jel jsem do brány a Freibergs mi skočil pod nohy a podrazil mě. Jestli se mu něco stalo s kolenem... nebo aspoň křičel, že má s kolenem něco špatně. Bylo to nezaviněné. Já jsem jel do brány a on mi prostě skočil pod nohy a upadl jsem,” litoval zranění zlínského brankáře Jaromír Jágr, který se pak omlouval i prostřednictvím druhého gólmana Daniela Hufa.

Pro dvacetiletého brankáře to nebyla lehká situace. Na kontě měl dosud odchytaných 61 extraligových minut a nyní musel rovnou do akce před téměř vyprodaným stadionem. Proti sobě měl navíc legendárního útočníka. “Viděl jsem, že tam od modré na mě vystřelil jednu takovou prověřovací střelu na beton, tak si říkám: Jo, dobré, tak jsem chytl pana Jágra. Jinak jsem prostě chytal. Já neřeším, jestli je to Jágr, nebo někdo jiný. Já prostě chytám tu černou placku a jen na to se soustředím,” svěřoval se zlínský gólman.

“Chytal výborně,” pronesla na adresu mladíka v bráně Zlína legendární osmašedesátka. Slova chvály a radost z výhry měl ale i pro Denise Godlu, který ve svém prvním zápase v extralize pochytal 30 střel a výrazně Kladnu pomohl k zisku prvního vítězství.

“Velice cenné vítězství. Věděli jsme, že to tady bude těžké. Už jen ta cesta sem je těžká. Věděli jsme, že jsou bez bodu, my jsme měli jeden, takže to byl pro nás šesti bodový zápas a jsme rádi, že jsme ho uhráli. Ještě víc šťastný jsem za Denise (Godlu), který to zavřel a my jsme vyhráli,” jásal po utkání Jágr.

Jednu chybu však Godla vyrobil, a to ihned po gólu svého týmu. Stačil se však vrátit do brány a kritickou situaci uhasit. “Byla tam jedna chybička,” narážel na onu situaci Jágr. “Ale díky bohu, že ji neproměnili.”

Legendární útočník měl také problém, ale už před zápasem. Zasekl se totiž na dálnici. “Byla tam zácpa. Nejel jsme s týmem, musel jsem ještě jet do Ostravy, takže potom jsem jel rovnou na zápas,” potvrzuje. Chvíli mu trvalo, než se dostal do tempa, ale nakonec patřil mezi klíčové hráče. “Tak víte co, po čtyřech, pěti hodinách v autě to není jednoduché, už mi není dvacet let,” smál se sedmačtyřicetiletý hokejista.

Po utkání, při předávání cen nejlepším hráčům, měl ještě krátký proslov k mladému zlínskému brankáři. “Pan Jágr mě jenom pochválil, že se mu líbilo, jak jsem chytal. Řekl, že se omlouvá za to, co se stalo Kašovi (Kašíkovi), že to nechtěl a že to byla smolná událost,” prozradil téma hovoru Daniel Huf, který si ale jinak Jágra na ledě moc nevšímal.

Sestřih utkání Zlín – Kladno

“Já jsem se jen soustředil na to, abych každý kotouč chytal a abych neudělal nějakou chybu. Hlavně abych klukům pomohl. Akorát jsem si všiml, že má strašně zahnutý záhyb hokejky,” smál se gólman Beranů. “To je tak všechno. Moc jsem se nesoustředil, kdo na mě střílel.”

Možná víc než porážka, ale může ševce mrzet ztráta Libora Kašíka. Toho čeká v sobotu CT a po něm se uvidí, jak na tom je. Proti Liberci asi ale bude chytat opět Huf. Pokud tedy Zlín narychlo někoho nesežene. “Vůbec nevím, co jak teď bude. Jak to trenéři vyřeší. Uvidím. Když budu chytat, tak si zase půjdu ten zápas užít a zase si budu říkat, že tohle je to, co si od malička přeji,” říká závěrem dvacetiletý brankář.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz